het een schitterend, vernieuwd 'huis' van onze Vereniging zal worden. In november 1994 startte een drietal leden van onze Vereni ging onder de leden een actie om geld in te zamelen voor de restauratie en inrichting van de Hoofdwacht, want ook onze Vereniging dient een flink bedrag hiertoe op tafel te leggen, namelijk 125.000,-. Een deel hiervan kan uit de reserves betaald worden, maar er resteert een gat van 45.000,-. Ook het bestuur begon een bijzondere actie om geld voor de Hoofdwacht bijeen te brengen. Van leden die een eenmalige donatie geven van 500,- wordt de naam gegraveerd in een van de ruitjes van een raam in de Hoofdwacht. Aan het eind van het verslagjaar was al meer dan de helft van het beoogde bedrag bijeengebracht. Ook de voorbereiding van het opzetten van een vrijwilli gersorganisatie van gastvrouwen/-heren loopt voorspoedig. Het is de bedoeling van de Hoofdwacht twee dagen per week voor het publiek wordt opengesteld. Algemeen In het verslagjaar deden zich twee bestuurswisselingen voor. Ir. DJ. Enschedé werd als penningmeester opgevolgd door H. Michels ra. Drs. J.J. Temminck trad per 1 septem ber 1994 terug als gemeentearchivaris, een ambt dat hij se dert 1973 bekleed had. Temminck was sedert 1967 lid van de redactie van het Jaarboek Haerlem en sedert 1973 be stuurslid van onze Vereniging. In verband met zijn terugtre den als gemeentearchivaris kwam ook een eind aan zijn bestuurslidmaatschap. Bij zijn officiële afscheid op 27 september in de Gravenzaal van het stadhuis ontving hij wegens zijn langdurige, belang rijke en brede verdiensten voor de geschiedbeoefening van Haarlem de legpenning van onze Vereniging. Tevens werd aldaar bekend gemaakt dat er, mede met steun van onze Ver eniging, getracht zou worden een Liber Amicorum voor de scheidende archivaris samen te stellen. Nog in het verslagjaar benoemde de gemeenteraad per 1 ja nuari 1995 zijn opvolger, drs. L. Zoodsma, plaatsvervan gend rijksarchivaris in Zeeland. Het algemeen bestuur van de Vereniging Haerlem kwam tien keer bijeen. Daarnaast werd op 10 oktober een bestuurs- diner gehouden, om oud-bestuurders 'uit te eten'. De laatste vergelijkbare bijeenkomst werd gehouden op 30 november 1987. Op 5 april werd het erelid mr. H.E. Phaff tachtig jaar. Een delegatie uit het bestuur bracht hem een felicitatiebezoek. Goed contact met de leden wordt door het bestuur erg be- 226

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 226