langrijk gevonden. Vanaf november 1992 verschijnt de Nieuwsbrief in een nieuw jasje. De Nieuwsbrief is inmid dels niet meer uit het verenigingsleven weg te denken. In 1994 verschenen vijf nummers, waaronder een extra editie in verband met de jaarvergadering en een speciaal, extra dik nummer met het programma voor het Haarlem 750-jaar 1995- De Nieuwsbrief wordt kosteloos gedrukt door Drukkerij Excelsior. De Vereniging Haerlem heeft een uitgebreid netwerk van contacten in Haarlem en de regio. Zo zijn er diverse contac ten met de gemeente Haarlem, zowel bestuurlijk als ambte lijk, onder andere met het Gemeentearchief en met het Bu reau Monumentenbeleid. Voorts met organisaties en instellingen als de Archaeologische Werkgemeenschap voor Nederland afdeling Kennemerland, het Archeologisch Mu seum Haarlem, (Vereniging van Vrienden van het) Frans Halsmuseum en Teylers Museum, Stichting Haarlemse Hof jes, de Stichting Molen De Adriaan, de Vrienden van de Grote Kerk, de werkgroep Haarlemse open monumenten dagen en het Architectuurcentrum Haarlem (abc), om er en kele te noemen. Daarnaast heeft de Vereniging een vertegenwoordiger in verschillende organisaties. Wij noemen de gemeentelijke monumentencomissie, de gemeentelijke straatnamencom- missie, de gemeentelijke commissie oudheidkundig bodem onderzoek, de Stichting Historisch Museum Zuid-Ken- nemerland, de Stichting regionale geschiedbeoefening, de Stichting Haarlem Publikaties, de werkgroep evenementen van de Stichting Haarlem Promotie, de Stichting Nederlands Foto- en Grafisch Centrum, de Werkgroep Industrieel Erf goed Zuid-Kennemerland en het comité van aanbeveling van de Stichting Huis ter Kleef. Tot slot Het jaar 1994 stond in het teken van verdere uitbouw van de activiteiten van de Vereniging Haerlem op basis van de in de laatste jaren uitgezette koers. De ledengroei zette door. Veel Haarlemmers maakten tijdens de maandelijkse open dag in het Enschedéhuis kennis met onze Vereniging. Veel aan dacht werd tenslotte door het bestuur besteed aan de restau ratie van de Hoofdwacht en aan de voorbereiding op Haar lem 750. Het jaar 1995 belooft een uiterst belangrijk jaar te worden. De Vereniging Haerlem is er klaar voor. Het motto van het bestuur blijft daarbij: voor Haerlem en dus voor Haarlem. 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 227