Dit jaar hebben wij ook onze contacten verbreed. Na het succes van 'Haarlem, Verdwenen Stadsbeelden, De Collec- tie-Baruch', de jubileumuitgave van de Werkgroep van 1993, bezorgde Martin Fontijn (van uitgeverij Schuyt Co) ons op 30 maart een informatieve avond, waarop hij ener zijds het productieproces van een uitgever uit de doeken deed, anderzijds hem de verdere plannen en mogelijkheden van de Werkgroep werden voorgelegd met het oog op de toekomst. Te melden valt verder dat Wim Duba zijn steun aan Voedingsbond fnv verleende, die met een onderzoek naar zijn historie bezig was. Voorts zijn drie van onze leden op 26 maart op excursie naar Duisburg geweest om zich te vergewissen van het industrieel erfgoed aldaar. Henk Wee vers heeft intern op 8 juni onze gedachten hierover nog aan gescherpt. Plannen waren er om de Werkgroep Industrieel Erfgoed ook in Haarlem nieuw leven in te blazen. Door on voorziene omstandigheden is het initiatief hiertoe - als pro grammapunt van de Vereniging Haerlem - niet van de grond gekomen. De interne communicatie hebben we dit jaar verbeterd door de uitgave van een HWH-Nieuwsbrief. In augustus 1994 ver scheen het eerste bulletin, voortgezet en verzorgd als een driemaandelijkse HWH-Nieuwsbrief door Walter Blazer. Op 16 november waren wij te gast bij antiquariaat Henk Becker: een leerzame avond, die ook genoeglijk werd door het door Walter Schelfhout ontwikkelde en ingeschonken Jopenbier. Onze behuizing liet dit jaar soms iets te wensen over, zonder voordeurbel en keukengerief, hoewel wij overigens niet te klagen hadden in de prachtige voormalige tentoonstellings zaal van het Enschedé-huis. Toch stond de inrichting van de zolder van de Hoofdwacht steeds op onze agenda. Met Wim Cerutti en Rike Ruiter bespraken we onze wensen, met de werkzame werkplek voor de Werkgroep als hoogste priori teit. Voor zover ik bepaalde bezigheden of projecten van werk groepleden niet heb genoemd, betekent dit niet dat ze niet belangrijk zijn. Wel dat ik er de spanning in wil houden, waardoor het verrassingseffect des te groter zal zijn in 1995!

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 232