Samen met H. Janse van de Rijksdienst Monumentenzorg bezoekt hij verschillende bijeenkomsten in het buitenland van het Corpus Vitrearum. Zij komen tot de conclusie dat het weinige overgebleven Nederlandse gebrandschilderde glas ernstig gevaar loopt door invloeden van buitenaf (zure regen) en van binnenaf (condens). Door middel van een museale of isothermische beglazing wordt er een oplossing voor deze problemen gevonden. Tot op de dag van vandaag houdt het bedrijf zich bezig met het uitvoeren van deze beglazing voor zeventiende- en acht- tiende-eeuwse glazen. Momenteel de N.H. kerk te De Rijp, Schermerhorn en Bloemendaal. Albert was een trouw lid van de Rotary Club te Haarlem. Vele jaren was hij regent van het Frans Loenenhofje en se cretaris van de Stichting Jacobus van Looy, welke collectie later ondergebracht werd in het Frans Hals Museum. Het heeft H.M. de Koningin behaagd Albert Bogtman te be noemen tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Het leven van Albert Bogtman heeft in dienst gestaan van zijn bedrijf, dank zij zijn doorzettingsvermogen en stu wende kracht is het dat dit, toch wel unieke bedrijf, nog steeds bestaat. M. Thierry de Bye Dolleman 31 januari 1908- 8 januari 1994 Michiel Thierry de Bye Dolleman werd geboren te Aerden- hout op 31 januari 1908, waar zijn vader, A.E. Thierry de Bye Dolleman, firmant was van de firma Posthuma en Dolleman. Later zou vader Dolleman directeur worden van de Haarlemsche Hypotheekbank. Generaties lang was de fa milie Dolleman betrokken geweest bij het dorpsbestuur van Heemstede en het notariaat aldaar. Michiel bezocht in Haar lem de lagere school van Hubrechtse en daarna het Christe lijk Lyceum. Na zijn eindexamen in 1926 zocht hij een baan in de scheepvaart en werkte een klein jaar in Algiers op het agentschap van de Stoomvaart Maatschappij Nederland. Om gezondheidsredenen - hij was ook in zijn jeugd veel ziek geweest en was afgekeurd voor militaire dienst - moest hij afzien van een werkkring in de tropen. Tot 1940 zou hij, eerst in Amsterdam en vanaf 1931 in Den Haag, werkzaam zijn bij de N.V. Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij. Van jongsaf had Dolleman interesse voor filatelie. Na 1940 maakte hij hiervan zijn beroep. Als expert op het gebied van de klassieke oude ongetande emissies was hij free-lance R.W. BOGTMAN 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 243