Om te zorgen dat deze boekenverzameling bijeen zou blij ven, richtte Ton Fibbe ongeveer een jaar voor zijn dood de Antoniestichting op. Zij vrouw en kinderen vormen nu het bestuur van deze stichting. Hij doorliep het gymnasium A op het Triniteitslyceum en studeerde vervolgens rechten aan de Gemeentelijke Univer siteit van Amsterdam. Na een onderbreking door de oorlog studeerde hij in 1946 af en vestigde zich, na een stage in Amsterdam, in 1948 als advocaat en procureur aan de Haar lemse Nieuwe Gracht. In 1951 trouwde hij met de Bergen op Zoomse Corrie Neutelings. Zij verhuisden in 1958 van de Kloppersingel naar de Tempeliersstraat met hun inmiddels drie kinderen. Aldaar vestigde hij voor een periode van 9 jaar zijn kantoor en werden nog twee kinderen geboren. Zijn kennis van het recht en zijn rechtschapen persoonlijk heid zorgden ervoor dat hij voor vele maatschappelijke en kerkelijke functies werd gevraagd. Van 1954 tot 1969 was hij algemeen secretaris van de rk schoolraad van het Decanaat Haarlem. Samen met dr. Jan Hoek kon hij, dank zij de goede contacten met de afdeling onderwijs van de ge meente Haarlem en met name met wethouder Daaf Geluk, veel voor het rk onderwijs in zijn stad tot stand brengen. Zo werd het 'Scholenbureau' opgericht, waar gezamenlijk de schooladministraties werden verricht. De Katholieke Schoolpsychologische Dienst en ook de eer ste katholieke l.o.m. school zagen mede dank zij zijn in spanningen het levenslicht. Al deze zaken deed hij naast zijn advocatenpraktijk. Tijd voor hobby's was er daarom niet of nauwelijks. Een geheel nieuwe uitdaging was in 1956 het voorzitter schap van het bestuur van de rk begraafplaats Sint Barbara in Haarlem-Noord waarvoor hij door de toenmalige deken Zwartkruis gevraagd werd. Hij vervulde deze functie tot 1971. De Kathedrale Basiliek St. Bavo, zijn parochiekerk, nam in zijn leven een belangrijke plaats in. Hij was dan ook van 1969 tot 1977 kerkmeester van deze kerk en van 1977 tot 1987 lid van het parochiebestuur. Zijn inzicht in de verande rende kerk en zijn adviezen bleken zeer waardevol. Verder was hij vanaf 1970 gedurende 20 jaar bestuurslid van de Stichting Kathedrale Basiliek St. Bavo. Deze stichting is de trait d'union tussen parochie en bisdom. Ook was hij vele jaren lid-secretaris van de Commissie van Beroep voor het Katholieke kleuter-, lager- en buitenge woon onderwijs in de bisdommen Haarlem en Rotterdam. Al met al een hele opsomming waaruit zijn grote betrokken heid bij kerk en maatschappij in Haarlem spreekt. 247

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 247