Ook in zijn beroepsmatige leven maakte hij naast zijn drukke advocatenpraktijk ruimte voor een aantal andere functies: In 1968 werd hij kantonrechter-plaatsvervanger, van 1970 tot 1978 was hij lid van de Raad van Toezicht van de Orde van Advocaten in Haarlem waarbij hij enkele jaren fungeerde als vice-deken. Van 1954 tot 1988 was hij secre taris van de Centrale Raad van Toezicht van de Nederlandse Bond van Makelaars in Onroerende Goederen. Ook was hij juridisch adviseur van een aantal aannemers- en makelaars organisaties. Zijn advocatenpraktijk groeide en verhuisde daarom vanuit het woonhuis naar de Julianastraat en nog later naar de Van Eedenstraat. Ton Fibbe werd als waardering voor zijn werkzaamheden benoemd tot Ridder in de Orde van St. Silvester. Sinds 1978 was hij lid van de Ridderorde van het Heilig Graf van Jeru zalem. De laatste jaren begon het leven, na het vele werk dat hij tot zijn 68-ste is blijven doen, voor hem een wat rustiger vorm te krijgen. Hij genoot van zijn tuin, van zijn reizen en had tijd voor de meest uiteenlopende interesses. Hij genoot van zijn gezin en de stad waarin hij woonde. Het einde kwam voor Ton Fibbe plotseling. Toch was hij er klaar voor. Als je in je leven zo jezelf bent als hij, zo gelovig, zo constant in alles, dan is er - op welk moment het ook af gebroken wordt - altijd sprake van een afgerond geheel. Zijn lichaam werd op 12 juli te ruste gelegd op de sfeervolle St. Adelbertsbegraafplaats te Bloemendaal, die iedereen deed denken aan zijn, door hem zo geliefde, tuin. Pas een paar dagen later realiseerde zijn gezin zich, dat juist hij wellicht toch liever in zijn vertrouwde Haarlem begraven had willen worden... Ir. Jan Jilles Fuykschot Jan Jilles Fuykschot werd in 1906 geboren in Delft. In deze 23 juli 1906- stad studeerde hij aan de Technische Hogeschool en op 11 december 1994 jeugdige leeftijd behaalde hij het diploma van civiel-inge- nieur. In 1929 begon zijn loopbaan als ingenieur bij de Dienst Gemeentewerken van Den Haag. In 1936 kwam Fuykschot naar Haarlem. Daar werd hij bij het Bedrijf Openbare Werken belast met het ontwerpen van een rioleringsplan dat voorzag in de aanleg van een bemalen rioolstelsel en de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstal- 248 THEA MUTSAERS-FIBBE HENK FIBBE

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 248