rier, bekend om zijn arbeid voor de eenheid van alle christe nen. Binnen die Haarlemse kring komen katholieke pries ters, reformatorische predikanten en leken-gelovigen in de jaren rond i960 regelmatig bijeen. Zij bezoeken elkanders kerken, hetzij om te spreken over wat hen scheidt of bindt, hetzij om eikaars diensten bij te wonen. Pater Hutjens overlijdt in het eerste schooljaar, dat het Men- delcollege oecumenisch gezien volgroeid is en een inter confessionele school is geworden. Hij wordt tijdens de In ternationale Bidweek 1994 te Heemskerk begraven. Gedurende meer dan twintig jaar heeft Haarlem pater Hut jens leren kennen als een dynamische man met originele ini tiatieven, als een enthousiaste voortrekker bij vernieuwin gen, maar vooral als de schoolleider die over het eigen schoolhek, en als de Augustijn die over de eigen klooster muur heen heeft willen kijken. Moge Haarlem hem van harte een plekje geven in de anna len van de stad. E.J. Kalf jur.dra. 17 december 1901- 11 maart 1994 Op 11 maart 1994 overleed te Heemstede, na een kort ziek bed, mevrouw E.J. Kalf jur. dra., deskundige antieke textiel. Ze werd 92 jaar. Liesbeth Kalf was een sterke vrouw, die het grootste deel van haar lange leven wijdde aan antieke textiel, vooral wandtapijten, die haar grote liefde hadden. Zij gaf er les in, publiceerde erover, schreef kritieken en legde een omvang rijk archief aan over alles, wat met textiel te maken heeft. Zoals zij zei: Ik ben erfelijk belast, maar heb toch zèlfvoor textiel gekozen. Haar vader, dr. Jan Kalf, was kunsthistori cus. Hij maakte de eerste catalogus van textiel in het Rijks museum. Haar moeder schilderde en borduurde. Na haar eindexamen gymnasium ging Liesbeth Kalf rechten stude ren in Leiden. Zij koos als bijvak Volkenrecht; ze hoopte op een baan in Genève bij de toenmalige Volkerenbond. Maar zij trouwde en hielp haar man, de psychiater dr. A.M. Meerloo, in zijn praktijk. Na de oorlog, inmiddels geschei den, begon ze in Zürich aan haar textielstudie. In Haarlem haalde zij de akte ns (een middelbare nijverheidsakte). Zij kreeg daar onder andere les van Jeanne Verwey en Boukje Jelles. Na vijfjaar textiele werkvormen gedoceerd te hebben aan de Academie van Beeldende Kunsten in Rotterdam, was zij van 1955 tot i960 esthetisch leidster aan de Werkplaats TH.J. KLETTER OUD-RECTOR MENDELCOLLEGE 254

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 254