tot Herstel van Antieke Textiel te Haarlem. Zij ging ook in Haarlem wonen en werd lid van de vereniging 'Haerlem'. Trouw bezocht zij de bijeenkomsten, totdat de trappen van Teylers Museum te hoog voor haar werden. Na haar pensionering in 1967 ging ze verder met het onder zoek naar wandtapijten in Nederlands bezit. Zij was dit on derzoek destijds op de 'Werkplaats' begonnen. Het accent kwam nu meer op het wetenschappelijk belang te liggen dan op mogelijke restauraties. In 1988 werd het eerste deel van het Corpus van wand tapijten in Nederlands openbaar en particulier bezit 'Waar legwerk hangt' uitgegeven. Een inventarisatie van de wand tapijten in de drie zuidelijke provincies. Helaas heeft zij de andere vier delen niet kunnen afmaken, hoewel zij met haar grote wilskracht en werkdiscipline tot enkele dagen voor haar overlijden actief bleef. Haar manu scripten, documentatie en archief heeft zij vermaakt aan het Kunsthistorisch Instituut van de Universiteit van Leiden, in de hoop dat haar werk daar wordt voortgezet. Eén van haar uitspraken was: Ik heb niet genoeg aan één leven, dus ik moet minstens honderdentwintig worden. Dat heeft zij niet gehaald! Guus Pielage Mensen tekenen de geschiedenis. De heel groten vind je te- 24 november 1909- rug in de handboeken. Aan de onderzijde van onze bescha- 23 september 1994 ving vegeteert dat hele grote leger, dat de geschiedenis on dergaat, de ontwikkelingen lijdzaam volgt, dat hooguit een rol speelt in de familiekring. En ergens daartussen beweegt zich een militant groepje richtinggevers, tegenstrevers vaak, mensen met een onafhankelijk oordeel, die vooruit lopen op ontwikkelingen. Hun leven brengt kleur in de geschiedenis, maakt die menselijk en invoelbaar. Zij maakten een keus, kwamen daar rond voor uit en vielen daardoor op. Zij illus treerden de historie. Guus Pielage - ooit raadslid voor de Partij van de Arbeid in de Haarlemse gemeenteraad, in september 1994, 84 jaar oud, overleden - hoorde tot die laatste elite. Aan zijn levens loop zijn markante merkpunten van deze eeuw af te lezen. Hij wilde, gedreven mens als hij was, vorm aan die ontwik kelingen geven. Guus was telg van een Haarlems rooms-katholiek midden standsgezin. Een muzikaal gezin, Guus speelde trompet. Vader dreef een advertentiebureau en zoon Guus was zijn 255 E. MUIJSER-MASCINI

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 255