Een laaiende vuurzee vernietigt een opslagplaats van oud papier (Van Gelder) in Velsen-Noord. De schade wordt op miljoenen guldens getaxeerd. 7 In zijn nieuwjaarsrede stelt de commissaris der koningin van Noord-Holland, dr. j.a. van kemenade, voor de gemeente Haarlemmermeer zodanig te splitsen, dat Schiphol en Bad hoevedorp gevoegd kunnen worden bij het stadsgewest Amsterdam. Een 88-jarige man komt om bij een felle brand in een wo ning aan de Zonnelaan. Hoofdcommissaris mr. m.a. straver stelt in het politiebu reau aan de Koudenhorn een informatiepilaar voor vreemde lingen in werking. 8 M. Thierry de bye dolleman (85) overleden, genealoog. 9 Drs. Marieke RIJPKEMA in de Elisabeth en Barbarakerk geïnstalleerd als pastor van de Adelbertusparochie. 10 d. martin (RK-bevolkingsbureau) pauselijk onderscheiden met de eremedaille Pro Ecclesia et Pontifice. Deken L. timmermans reikt hem de onderscheiding uit. In het gemeentearchief wordt een tekening van jacobus stellingwerf (zeventiende eeuw) geëxposeerd, voorstel lend de Grote Markt en de Bavo, en aangekocht bij het veilinghuis Sotheby's. Langs de Jaap Edenlaan worden, ten gerieve van de tennissers (schaduw, vocht, algen), 25 berkebomen geveld. 13 joh. w. beijk (93) overleden, Bavo-deskundige en eerste be heerder van de schatkamer van de kathedrale basiliek. 14 Pater drs. valentijn hutjens o.s.a. (80) in Heemskerk overleden, bouwer en eerste rector van het Mendelcollege te Haarlem. Ineke van leuven 25 jaar actief bij Moeders voor Moeders in Haarlem. 15 ALEWiJN dekker uit Haarlem in New York met goud onder scheiden voor de filmdocumentaire Troubled Water. 16 De IJsclub voor Haarlem en Omstreken wordt bij zijn 125- jarig bestaan onderscheiden met de koninklijke erepenning, die door wethouder gudde wordt uitgereikt. 17 De ministers ritzen (onderwijs) en d'ancona (welzijn) zijn op werkbezoek in Haarlem in verband met de multicul turele activiteiten. 22 Schous van 1854 (ijzerwaren) aan de Ged. Oude Gracht 150 jaar. 23 In Schalkwijk wordt het rk Goede herdercentrum aan de Laan van Angers voor de eredienst gesloten. 25 Blijkens definitieve provinciale plannen mag het bejaarden tehuis Oldenhove (Overveen) open blijven. Ook het Haar- 260

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 260