lemse Reinaldahuis en Het Huis in de Duinen (Zandvoort) hebben de selectie overleefd. Afgestoten worden Het Huis in het Kostverloren (Zandvoort), 't Torenhoekje (Bloemen- daal) en De Olijftak (Heemstede). Krakers bezetten de Klokhuistoren als protest tegen de ge meentelijke plannen met het Enschedé-terrein. Burgemeester a.j. van dulst (cda) neemt afscheid van Haarlemmermeer. De gemeenteraad weigert hem ereburger te maken, commissaris van kemenade reikt hem de onder scheiding uit van Ridder Nederlandse Leeuw. De Hospice Groep Haarlem (voor terminale patiënten die niet in een ziekenhuis willen sterven) bestaat vijf jaar. 26 De gemeenteraad gaat akkoord met de bouw van een crema torium op de Noorderbegraafplaats, dat als zodanig Aken- dam gaat heten. In de Waarderpolder bij Enschedé wordt een transport wagen met waardepapieren overvallen. Pastoor J. kerstholt (73) te Edam overleden, oud-pastoor van de Petrus en Paulus-parochie in Oud-Schoten. 28 Buurthuis De Hoek (Leger des Heils) aan de Bandoengstraat na een ingrijpende verbouwing heropend, onder meer in bij zijn van wethouder roseboom. Mr. l.v. ledeboer (89) te Haarlem overleden, oud-alge meen secretaris Ziekenfondsraad. 29 Haerlems Studenten Gildt viert in Groenendaal zijn 55-jarig bestaan. 30 Op het kloosterkerkhof Mariënheuvel te Heemstede wordt 's nachts een aantal grafzerken vernield en beklad. 31 De Haarlem-promotiespeld wordt het bedrijf van Figee toe gekend en door wethouder kroskinski opgespeld bij direc teur HAMMING. Een bovenwoning aan de Pieter Kiesstraat uitgebrand. februari 2 E.w. brink (52) overleden, directeur van Oudhollandse Kopergieterij Brink V. Keulen B.v. 3 Een schietpartij op de Julianalaan te Overveen betekent het einde van de gijzeling van een agente te Muiderberg. Op verzoek van het produktiebedrijf Carillon maakt de Haarlemse filmregisseur rita horst een documentaire over de functie van het koninklijk huis in Nederland. 4 Haarlem en Heemstede presenteren een plan, dat voorziet in meer recreatie langs de oevers van het Spaarne. 6 Bij een ongeval in Ter Aar komt een 17-jarig meisje uit Haarlem om het leven. 9 Handbalvereniging De Blinkert viert haar 40-jarig bestaan. 10 Uit gemeentelijke stukken blijkt dat de gemeente Haarlem 261

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 261