11 Dra. Elisabeth kalf (92) overleden, kunsthistorica, des kundige oude wandtapijten en vele jaren verbonden aan de Werkplaats tot herstel van antiek textiel. 15 Bij gebrek aan nachtopvang in Haarlem nestelen zwervers en daklozen zich bij het bordes van het stadhuis. Vier scholen in de gemeente Bloemendaal tekenen een in tentieverklaring tot bestuurlijke fusie: Josephschool (Bloe mendaal), Aloysiusschool (Overveen), Jozefschool (Voge lenzang) en Theresiaschool (Bloemendaal/Dennenweg). Vanwege de Rotary Haarlem verschijnt het boekje Haarlem se Herinneringen met bijdragen van een aantal leden. De opbrengst is bestemd voor het project Zonnepanelen in Mutare (Zimbabwe), waarmee Haarlem vriendschappelijke relaties onderhoudt. 18 Op het Stationsplein presenteert zich bij het bloemen meisjesbeeldje (nu opgesierd met een bloemenperk) de veertigste lichting Haarlemse bloemenmeisjes. 22 Teylers Museum en Galerie Rumpff doen mee aan een lan delijke manifestatie betreffende hedendaagse kunst uit Frankrijk. 23 In het concertgebouw voert de Christelijke Oratorium Ver eniging Haarlem voor de zestigste keer Bachs Matthaus Passion uit. 24 In de Wilhelminakerk herdenkt teke bijlsma zijn 40-jarig jubileum als kerkorganist. Wethouder G. roseboom reikt hem de gouden eremedaille Oranje-Nassau uit. Burgemeester goekoop van Leiden en de actrice karin bloemen openen het nieuwe seizoen van de Keukenhof in Lisse. karin bloemen krijgt een rode tulp naar haar ver noemd, goekoop waarschuwt voor de dreiging, dat over 25 jaar de bollenstreek door verdere industrialisatie en woning bouw zal zijn dichtgeslibd. 25 Onder de titel Tulpomania organiseert het Frans Hals museum een grote tentoonstelling ter gelegenheid van het feit, dat 400 jaar geleden vanuit Turkije de tulpebol in Nederland werd ingevoerd. De tentoonstelling wordt geo pend door wethouder gudde in de Nieuwe Kerk, in aanwe zigheid van onder meer Turkse autoriteiten. De bibliotheek aan de Korte Kleverlaan te Bloemendaal be staat 25 jaar. agnes koorenblik (93) overleden, oud-actrice van de Letterlievende Vereniging J.J. Cremer. 28 ILONKA bodt treedt aan als coördinator van het gemeentelij ke projektbureau Haarlem 750. Zij volgt jan put op die met de vut gaat. udo buys uit Haarlem wordt uitgeroepen tot de beste voor- lichter/PR-man (1993) van Nederland.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 264