mer van het jaar. Hij wordt door het Koninklijk Nederlands Ondernemersverbond afdeling Haarlem onderscheiden met De Kei. 25 De politie verwijdert krakers uit enkele panden aan het Zui- der Buiten Spaarne die ontruimd moeten worden in verband met de bouw van de nieuwe Lange Brug. De Consumentenbond wint de milieuprijs van de Stichting het Teyler Initiatief. 26 peter hammann benoemd tot city-manager van Haarlem. 27 l.w. bierens de haan (96) overleden, oud-redacteur Alge meen Handelsblad, Oprechte Haarlemsche Courant en de Bloemendaalse Post. 29 Ten gevolge van een steekpartij in de Tempeliersstraat (in maart) overlijdt een 28-jarige Haarlemmer. De beheerder van de (verzets-)sociëteit in de Kokstraat wordt in een café bestolen en raakt de revolver van de ver- zetsvrouw hanny schaft kwijt. Enkele dagen later wordt het wapen terugbezorgd bij de caféhouder. 1 Wijnkoperij Ockhuysen opnieuw hofleverancier. 2 Ter gelegenheid van zijn 100-jarig bestaan publiceert Auto- schuifdakenfabriek Vermeulen Hollandia te Haarlem een jubileumboek onder de titel 'Rijden en omzien'. 3 Prof. a.j. van 't klooster ra (69) te Heemstede overleden, emeritus hoogleraar. De sector bestuursrecht van de Haarlemse rechtbank ver huist van de Jansstraat naar de Dreef. Op het gazon van het Psychiatrisch Centrum Vogelenzang te Bennebroek onthult de weduwe van de Haarlemse beeld houwer wim jonker diens laatste kunstwerk 'De Onsterfe lijkheid - De Vlinder'. De Tweede Kamerverkiezingen leveren in Haarlem de vol gende uitslag op (tussen haakjes die van 1989): CDA 15,3% (28,5), PvdA 25,5% (35,4), vvd 21% (15,7), D'66 18,4% (10,2), Groen Links 5,8% (6,1), Centrum Dem. 2,2% (0,9), Unie 55+ 1,3% (-), Ouderenverbond 4,6% (-). 8 adriaan groeneveld (90) uit Haarlem emigreert naar Nieuw-Zeeland. 10 b w besluiten de 44 woningen (Amsterdamse School) aan de Nijlstraat op de monumentenlijst te plaatsen en voor sloop te behoeden. 11 frans hoitsma (86) overleden, oud-hoofd van de Van Zeg- gelenschool en de Floraschool. 14 Aan het Groot Heiligland opent voormalig wethouder a. gudde het hernieuwde Historisch Museum Zuid-Kenne- merland. De heropening wordt gevierd met een expositie onder de titel Haarlem Bloemenstad. 267

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 267