Op het bruggetje tussen Schalkwijk (Haarlem) en Vijf huizen (Haarlemmermeer) reiken de schouwburgdirec teuren mark den hertog (Haarlem) en jan gras (De Meerse/Hoofddorp) elkaar elkanders nieuwe theater programma toe, symbolisch voor het uitgebreide pro gramma-aanbod. 15 Op het landgoed Beeckestijn trekt de Home and Garden Fair grote belangstelling. 17 Na 40 jaar ambtelijke dienst neemt jan put, laatstelijk hoofd projectbureau Haarlem 750 jaar, afscheid. Hij wordt benoemd tot ridder Oranje-Nassau. 18 De renovatie van de Haarlemse Hoofdwacht op de Grote Markt is begonnen. In een tuin in Oud-Schoten wordt een grafzerk uit 1782 ge vonden, vermoedelijk een restant van een kerkhof bij de vroegere Pieterskapel aan de Vergierdeweg. 19 Wethouder c. mooij geeft bij het Huis te Zaanen daadwerke lijk het sein tot de inwerkingtreding van het Haarlemse hondenpoepbeleid 20 De entertainer/liedjeszanger boude wijn de groot viert zijn 50-ste verjaardag. 21 Ter inleiding van de Stripdagen Haarlem houdt het Teylers Museum een expositie onder de titel 'De wereld van Bruintje Beer'. 25 Wethouder van der geest krijgt de eerste nieuwe haring aangeboden. 27 Het corsobestuur besluit dat gedurende vijfjaar, te beginnen in 1995, het Corso Bloembollenstreek z'n traject omdraait en dus in Noordwijk start en z'n finale beleeft in Haarlem. 29 pim koot uit Haarlem, pianostemmer, krijgt ter gelegenheid van zijn 75-ste verjaardag een ereconcert aangeboden in het Amsterdamse Concertgebouw. De parochie van Sint Jan aan de Amsterdamstraat herdenkt met een pontificale viering haar 90-jarig bestaan. ann crul (75) overleden, voormalig hoofd informatie bij de Haarlemse vvv. In de Pauluskerk (Helmlaan) wordt het bisschoppelijk be sluit bekend gemaakt, dat kerk en parochie nog dit jaar wor den opgeheven. De parochie wordt toegevoegd aan die van de H. Antonius in Aerdenhout. juni 1 B w erkennen op vragen van Groen Links dat de sloop van het Enschedé-complex in strijd was met de wet. (Zie ook 22 juli). 2 Burgemeester schmitz opent de vernieuwde (luifels!) Cronjéstraat. 268

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 268