3 De Bloemendaalse architectenmaatschap Van Delft en Jans sen presenteert een opknapbeurt van tien miljoen gulden voor de Haarlemse schouwburg aan het Wilsonsplein. 5 Mgr. dr. j.c. groot (86) te Haarlem overleden, oud-rector Katholieke Theologische Hogeschool te Amsterdam. 7 Uit een publikatie in het blad Criminaliteit Kort en Klein blijkt, dat een op de twee Haarlemmers in 1993 slachtoffer is geworden van een misdrijf. 8 Een wilde stakingsactie van het rijdend NS-personeel ver oorzaakt verlaten perrons op het Haarlemse station. Na 45 jaar neemt gerard hageman afscheid van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur als beheerder van de proef- en monstertuin in Hillegom. 9 Bij de Europese verkiezingen noteert Haarlem een opkomst van 32,6% tegen 42,3% in 1989 en 75% bij de kamer verkiezingen in 1994- 10 Commissaris der koningin van kemenade opent het ge bouw van uitgeverij abc voor Handel en Industrie cv aan het Westerhoutpark. De avondvierdaagse, waaraan tal van scholen uit stad en streek meedoen, blijkt weer een groot succes. 1 Beeckestijn Pop in Velsen trekt meer dan 15.000 belang stellenden. Het muziekfestival Haarlem wordt gewonnen door de Haar lemse scholiere charlotte coppola (16) in het gemeente lijk concertgebouw. 12 Pastoor a. Brabander (40 jaar priester) van de Elisabeth en Barbaraparochie neemt afscheid en gaat met emeritaat. De Motorclub Kennemerland viert haar vijfde verjaardag. Op het landelijke Gouden Vlam Videofestival in de Meer vaart te Amsterdam valt de onderscheiding voor de beste amateur-documentaire ten deel aan marianne narold uit Haarlem. 13 Het treinverkeer ligt weer, maar nu georganiseerd, plat. Bij een uitslaande brand in de Vosmaerstraat redt de brand weer twee zusjes van 7 en 9 jaar. Bij een verkeersongeval op de Zeeweg komt een 20-jarige jongeman om het leven. Drs. w. mensink neemt afscheid als lid van provinciale sta ten van Noord-Holland wegens zijn verkiezing tot gemeen teraadslid van Haarlem. Hij vindt beide functies moeilijk te combineren. 14 Mgr. c.G. van trigt, onder meer oud-vicaris generaal van de bisschop van Haarlem, viert zijn 70-jarig priesterschap. 15 Bij gebrek aan informatie vanwege de gemeente over de vestiging van een methadonpost voor verslaafden in de Gra- 269

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 269