vinnesteeg dreigt het prestigieuze project van het 21ste- eeuwse hofje nabij het Spaarne niet door te gaan. j.g. nelis (87) overleden, oprichter van het gelijknamige aannemersbedrijf. Uit de betreffende voorjaarsnota blijkt, dat Haarlem een te kort verwacht van 22 miljoen, dat in vier jaar moet worden bezuinigd. De Haarlemse Kamer van Koophandel protesteert in een brief aan b&w tegen de reclamecampagne van de gemeente voor een autoluwe binnenstad. De kamer noemt die 'over trokken, eenzijdig en misplaatst'. 17 Bij zijn 40-jarig jubileum wordt cor mathot, directeur Mathot Drukkerijen, onderscheiden met de gouden ere medaille Oranje-Nassau. 21 Uit een telefonische enquête van Haarlems Dagblad blijkt, dat verreweg het merendeel van de reacties pleit voor be houd van de schouwburg op het Wilsonsplein. Monique bos uit Haarlem wint als het meisje van Yde de wedstrijd als dubbelgangster van de vrouw die 2000 jaar ge leden leefde en wier stoffelijk overschot in het veen werd teruggevonden. 23 Op het terrein van het Elisabeths Gasthuis wordt een twee meter hoge, keramische pauw onthuld, een werkstuk van de Rotterdammer hans van bentem. 24 h. brinkman, voormalig adjunct-directeur van de vroegere Maria-Mavo aan de Koningstraat, neemt afscheid als be stuurslid van de Katholieke Onderwijs Vakorganisatie. 25 De PTT-post wijst het verzoek af van Haarlem - postzegel- stad bij uitstek (Enschedé) - een speciale zegel uit te geven van Haarlem 750. 26 Witte Pater jan blekemolen (80) neemt afscheid als rector van het bejaardentehuis Nieuw Delftweide. Hij is tevens 55 jaar priester, waarvan 45 jaar in de missie van Afrika. De parochie van Oud-Schoten viert haar 150-jarig bestaan. Er verschijnt een boekje, samengesteld door joop de rid der. Drie uur lang brengt de Mars der Muzikanten op de Grote Markt een spetterende show. 27 jan hoeben (87) overleden, auteur van de driedelige popu laire serie Zeven Eeuwen Haarlem. 29 In de Frans Halsbuurt wordt de Turks-Nederlandse film Krima opgenomen. De gemeenteraad geeft haar akkoord aan de bouw van een nieuwe schouwburg op het Enschedé-terrein. Tegenstem mers zijn de fracties van Groen Links, SGP/GPv/RPF-combi- natie, Solidair '93 en twee leden van de PvdA.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 270