JOS a. niehe (93), registeraccountant, overleden. 14 Theatergroep 't Frus boekt veel succes met zijn zomerse voorstelling Wandeling in Elswout Overveen. 15 henk wiERiNGA, voormalig voorzitter van het Historisch Museum Zuid-Kennemerland. bij zijn afscheid van de pro vincie benoemd tot Ridder Oranje-Nassau. De gemeente Haarlem ontvangt een premie van 75.000,- wegens de vermindering van het aantal verkeersongevallen in 1993 met 8%. 16 Het karakteristieke Sigarenmagazijn Braakman, sinds 1936 in de Jacobijnestraat, sluit zijn winkeldeur. 18 Pastor j.n. hopman (53) uit Overveen is niet van zijn vakan tie in Italië (Umbrië) teruggekeerd. Een grootscheepse zoek- aktie daar ter plaatse heeft geen resultaat. Drs. h.l. LuiRiNK (72) overleden, oud-leraar van het voor malige Marnix van St. Aldegondelyceum en mede-initiatief nemer van de Haarlemse Volkskerstzang. 19 In het hoofdbureau van politie wordt de tentoonstelling 'Time Out - over vrijheidsstraf in Nederland' geopend. 20 Via een interpellatie van Groen Links komt in de gemeente raad het beleid aan de orde van wethouder gieske, die ver antwoordelijk zou zijn voor de enorme vervuiling van de zogenaamde Put van Vink. In hoeverre de provincie Noord- Holland mede-verantwoordelijk is, blijft nogal vaag. 22 Mevrouw lia blesgraaf, voorzitter Wijkraad Binnenstad, doet bij de politie aangifte tegen de gemeente Haarlem, die zonder vergunning het Enschedé-complex zou hebben ge sloopt (zie ook 1 juni). Woningbouwvereniging Haarlemveste investeert 3,2 mil joen gulden in een grondige opknapbeurt van de Boerhaave- wijk-Noord. 23 Ter gelegenheid van de 25-ste kunstmarkt in Spaarndam overhandigt voorzitter paul marselje, in aanwezigheid van wethouder haverkort, een ruiker bloemen aan gerda spierenburg, een der initiatiefnemers. 24 Japan wint de Haarlemse Honkbalweek. 25 Bij een laaiende brand gaat ongeveer 50 hectare duin en bos in de Kennemerduinen verloren. 29 In het zicht van de reconstructie van de Zijlstraat bieden de winkeliers, als waardering voor hun inzet, de stratenmakers een openlucht-barbecue aan. 30 In de Vleeshal wordt de tentoonstelling 'Met een blik op oneindig' geopend met als middelpunt het zogenaamde Droste-effect (verpleegster op cacaoblik). De identiteit van de ontwerper van dit Droste-logo (1904) wordt ter plaatse onthuld: de Haarlemse reclameschilder jan misset.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 272