posium gehouden over de positie van de Nederlandse stads architecten. Meer dan 200 leerlingen van de rk basisschool St. Bavo in Haarlem-Noord blokkeren op een ludieke manier de Rijks straatweg bij het oversteekkruispunt Eemstraat, dat herhaal delijk door (brom-)fietsen en auto's genegeerd wordt. Voor de vijfde keer wordt in het Spaarne de Waarderpolder Roei Regatta gehouden, gewonnen door het Enschedé-be- drijf. De Zijlstraat viert vier achtereenvolgende zaterdagen haar renovatie. De NS starten een opknapbeurt van het Haarlemse station, die ongeveer 4 miljoen gulden gaat kosten. Als gevolg van een prijsvraag krijgen alle leerlingen van groep 3 uit het basisonderwijs een oranje fietsvlag. Het voorstel komt van de Veronicaschool, die de eerste prijs ver werft. De twee andere prijzen gaan naar de Wijkraad Kleverpark en de basisschool De Viersprong, w. ooster hof, voorzitter van de jury, reikt de prijzen uit. De Koninklijke hfc bestaat 115 jaar. Aan de Jan Gijzenkade brandt een huis uit, schade twee ton. Op het Houtplein wordt een reuze-schaakbord in gebruik genomen, overgedragen aan de gemeente, i.e. wethouder VAN VIEGEN. h. henneveld, chirurg Kennemer Gasthuis (E.G.), be noemd tot officier Oranje-Nassau bij zijn afscheid. De on derscheiding wordt opgespeld door mr. M. kamphuis, bur gemeester van Bloemendaal. thom delleman start een actie om het beeld van Coster op de Grote Markt tijdens de avondduisternis in het licht te zet ten. De eerste Haarlemse Uitmarkt (Kunst aan de kade) op en rond de Nieuwe Gracht verregent ten dele, tot grote teleur stelling van de Haarlemmers. Ter ondersteuning van het goede doel (ontvangst Poolse jongeren) klautert een aantal jonge mensen (plus de pastoor/ plebaan) vanaf een der torens van de kathedraal naar de be gane grond. De gemeente Haarlem wil het provinciaal ziekenhuisplan openbreken door in plaats van een nieuw Spaarne Zieken huis in Heemstede dit ziekenhuis en het Kennemer Gasthuis samen te brengen op één vestigingspunt in Schalkwijk. De gemeente Heemstede is falikant tegen. Oud-burgemeester schmitz neemt afscheid van de Haar lemse gemeenteraad. Zij wordt verrast met de erepenning van de gemeente Haarlem. 275

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 275