22 joop bartman (76) te Breda overleden, onder meer oud- stadsredacteur van Haarlems Dagblad en oud-secretaris van Haarlems Bloei. 23 Onder de titel Naarstig en Vroom verschijnt een boek over de Haarlemse doopsgezinden, geschreven door de Haarlem se kerkhistoricus/doopsgezind predikant dr. s.l. verheus. a.p. pielage (84) overleden, oud-raadslid PvdA van de Haar lemse gemeenteraad, oud-ambtenaar van de burgerlijke stand Haarlem. 26 Bij het zilveren jubileum van Claus Food Fun Company wordt mevrouw j.g.E. claus onderscheiden met de gouden eremedaille Oranje-Nassau. Plebaan h.j. van ogtrop van de kathedraal per ii/io be noemd tot voorzitter van de Katholieke Raad voor Israël (KRI). 27 De Tuinbouwraad kiest Haarlemmermeer als lokatie voor de Floriade 2002. thus asselbergs neemt ambtelijk afscheid als stads architect van Haarlem. drs. jaap temminck wordt bij zijn afscheid als gemeente archivaris benoemd tot ridder Oranje-Nassau. Hij wordt bo vendien vereerd met de penning van de gemeente Haarlem en de zilveren legpenning van de Vereniging Haerlem. Hij wordt opgevolgd door drs. L. zoodsma (38) uit Middelburg. 29 jan post (onder meer Haarlem Promotie) onderscheiden met het Verdienstkreuz iKlasse des Verdienstordens der Republik Deutschland. Ambassadeur wilhelm haas reikt hem de onderscheiding uit. De sinds 7 augustus vermiste beau morales (3/2) wordt ontzield in de duinen teruggevonden. grietje de jong (Stichting Nieuw Unicum) en de heer j. graaman (Admedia Amstelveen), beiden uit Haarlem, onderscheiden met de zilveren medaille Oranje-Nassau. oktober 1 Ter gelegenheid van Bavodag worden in de Grote of Sint Bavo-kerk twee gerestaureerde rouwborden uit de acht tiende eeuw onthuld. De restauratie (er volgen nog meer borden) is een geschenk van De Vrienden van de Grote Kerk. Uit het jaarverslag van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Zuid-Kennemerland blijkt dat één op de acht huishoudens in de regio Haarlem in problemen ver keert. Schoning van de grond van het voormalige chemische be drijf van Rids langs het Noorder Buiten Spaarne kost de ge meente Haarlem, aldus een onderzoek, minimaal een mil joen gulden.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 276