2 albert de klerk viert tijdens een plechtige hoogmis en re ceptie zijn 6o-jarig jubileum als organist in de St. Josephkerk aan de Jansstraat. 5 Het Frans Halsmuseum koopt een zilveren zeventiende- eeuwse schotel aan, voorstellend de voetwassing door Jezus tijdens het laatste avondmaal en vervaardigd (in 1623) door arjan hooiveld volgt Irma de koning op als 'Haarlems ambassadeur' in Angers. 7 Tijdens baggerwerkzaamheden in de Leidsevaart onder Vo gelenzang wordt een bom (500 pond) opgediept. 8 Achter buurthuis De Hagedis in de Burgwalbuurt wordt de kinderspeelplaats de Leeuwenkuil geopend, genoemd naar marja de leeuw die zich voor de aanleg zeer heeft inge spannen. mgr. t.j. horstman neemt als bisschop afscheid in de Oud- Katholieke kerk H.H. Anna en Maria. In de Jacobijnestraat (her-)opent ron braakman in de vroe gere tabakswinkel zijn stripzaak. Uit bezuiniging moet Haarlem met ingang van 1996 200 arbeidsplaatsen van gemeente-ambtenaren afstoten via natuurlijk verloop dan wel met gedwongen ontslagen. 9 Kinheim honkbalkampioen van Nederland. Een 32-jarige vrouw uit Tilburg wordt op het Stationsplein in Haarlem door haar man doodgestoken. De Groenmarktkerk (St. Antoniuskerk, ook wel paterskerk genoemd) zet de viering in van haar 150-jarig bestaan, ter gelegenheid waarvan een kroniek verschijnt, geschreven door wim helversteijn. (Zie ook 23/10). 10 Zuster andrea, juliaantje (77), overleden, vele jaren actief in verzorging van ouderen en zieken. 14 Het Spaarne Lyceum viert zijn 25-jarig bestaan. 15 Voor de vijfde keer wordt de Damiate Taptoe in de Extran- Sporthal gehouden: zeven showbands, 450 muzikanten. De Koninklijke hfc viert zijn 115-jarig bestaan met de mu sical Casino Royal. De basisschool De Kring viert feest bij de ingebruikneming van haar school aan de Parklaan. 16 De tiende Trosloop door Haarlem en omgeving trekt onge veer 4000 deelnemers, onder wie de prinsen maurits en bernhard. 19 Bij een bomaanslag in Tel Aviv (21 doden) komt ook REiNiER verbiest (25) uit Overveen om het leven. Een 74-jarige, slechtziende vrouw wordt vermist. Concierge kooijman onderscheiden met de zilveren ere medaille Oranje-Nassau bij afscheid van de Schoter Scho lengemeenschap. 277 DOMINICUS VAN LIJNHOVEN.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 277