20 In de kathedraal van Sint Bavo start het zevende Internatio nale César Franck Concours. Wethouder mooij reikt de erepenning van de gemeente Haarlem uit aan ton meijer, die 25 jaar deel heeft uitge maakt van het bestuur van de Volksuniversiteit en afscheid heeft genomen. j.p.a. nelissen (80) overleden, bekend aannemer in Haar lem en actief in maatschappelijk en kerkelijk leven. Wethouder p. schouten (d'66) presenteert het plan voor een nieuwe schouwburg op het terrein van De Appelaar. Op nadrukkelijke aanwijzing van de raadsleden mogen de kos ten niet hoger worden dan 18 miljoen gulden. De heer th.g. kooijman neemt, na veertig jaar werkzaam te zijn geweest als conciërge bij het Lorenzlyceum/Schoter Scholengemeenschap, afscheid, wethouder c. mooij speldt hem de zilveren eremedaille Oranje-Nassau op. 22 G.l. durlacher uit Haarlem wint de AKO-literatuurprijs met zijn verhalenbundel Quarantaine. 23 De Groenmarktkerk viert tijdens een triduüm haar 150-jarig bestaan, onder meer met een plechtige eucharistieviering en een pauselijke onderscheiding (pro ecclesia et pontifice) voor mevrouw rosalie verheul wegens haar activiteiten voor kerk en parochie. In de Toneelschuur wordt een bundel toneelkritieken ten doop gehouden, bijeengebracht uit de collectie-Jac. Heijer, in leven redacteur bij onder meer NRc/Handelsblad en Haar lems Dagblad. 25 Bij de Stichting Film en Wetenschap in Amsterdam wordt in een Limburgse collectie de film Het Geheim van Delft te ruggevonden, in 1917 door maurits binger in de Hollandia Filmstudio te Haarlem gemaakt. 25 In het hoofdbureau van politie wordt het boek gepresenteerd 'Politieverzet in Haarlem tijdens de Tweede Wereldoorlog', geschreven door g.e. hartendorf. 26 Bij het monument op de Westergracht, naast de kathedraal, wordt de fusillade herdacht van tien gijzelaars, die de Duitse repressaille was op de aanslag op de verraderlijke Haarlem se politieman fake krist, gepleegd op 25 oktober 1944. 27 In de gemeentelijke commissie algemene en bestuurlijke zaken stelt D'66-fractievoorzitter p. van koppen voor, dat de gemeente de faciliteiten voor journalisten van Haarlems Dagblad ter discussie stelt in verband met vermeende stem mingmakerij tegen het gemeentebestuur, in het bijzonder leden van B w. De Democraat krijgt geen bijval van ande re fracties. 28 Bij het 600-jarig bestaan van het Gereformeerd of Burger- 278

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 278