weeshuis (voormalig Coen Cuserhuis) bezoekt koningin Beatrix een herdenkingszitting in de Nieuwe Kerk en ver volgens het Boddaerthuis, een dagopvangcentrum voor jonge kinderen. Ter gelegenheid van het jubileum verschijnt het boek 'In Haarlem staat een huis geschreven door Clara brinkgreve. Het eerste exemplaar wordt de konin gin aangeboden. 29 De Gereformeerde Fonteinkerk (Vrijgemaakt) neemt een nieuw orgel in gebruik. november 1 ben verkerke, voorzitter centrale directie Frans Hals col lege, benoemd tot algemeen directeur Nederlands Olym pisch Comité/Nederlandse Sportfederatie. Op last van gedeputeerde mr. F. van diepen-oost (vvd) wordt uit het boek 'Noord-Holland in proza, poëzie en pren ten' in 150 (afname door de provincie zelf) van de 3000 exemplaren de inleiding, geschreven door kees fens, ver wijderd. De tekst, waartoe de provincie geen opdracht gege ven had, zou niet passend zijn. 4 Peuterspeelzaal De Caroussel aan de Betuwelaan bestaat 25 jaar. Directeur frits van da alen viert zijn zilveren jubileum aan de Prof. van Gilseschool te Haarlem. 6 De nzh voert op sommige streeklijnen de Interliner in. Dr. j. wiRix uit Leuven gekozen tot bisschop van Haarlem van de Oud-Katholieke Kerk. 7 In de Veerpolder stuiten archeologen op een vierde strand- wal. 8 R. oostendorp tijdelijk voorzitter van de ondernemers vereniging City Haarlem als opvolger van m. de vries. 9 Met 20 tegen 19 stemmen gaat de gemeenteraad akkoord met de bouw van seniorenwoningen in het Frederikspark. Het bezoek dat 'Sneeuwwitje' aan Haarlem brengt, ontaardt in een enorme chaos op het Haarlemse station. 10 ILONKA bodt, projectcoördinator Haarlem 750, trekt zich terug en wordt voorlopig vervangen door w. oosterhof, vice-voorzitter van de Stichting Haarlem 750. In het abc wordt het boek 'Winkelgezichten in de Haarlem se binnenstad' gepresenteerd, samengesteld door piet roos, BART UITTENHOUT en LOES VROOM. 11 Het Marinehospitaal te Overveen sneuvelt onder de slopershamer. p. coesel, t. goedhardt-de lange en c. tulen nemen als leerkrachten afscheid van de Bavoschool in Haarlem- Noord. In het bijzijn van malle babbe (ans Windhorst) en frans 279

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 279