hals (henk viJN) wordt in de Brouwerskapel van de Grote Kerk loco-burgemeester mooij de eerste fles Jopenbier aan geboden ter viering van Haarlem 750. In het Frans Halsmuseum viert Merck, Sharp Dohme zijn 40-jarig bestaan, msd schenkt de gemeente Haarlem 40.000 gulden voor hulp aan psychogeriatrische patiënten. De Stichting Voorbeeld Project Haarlem Kwaliteits-Regio activeert de aanleg van een stadstram voor Haarlem, die in de zomer ook naar Zandvoort rijdt. Uit het zogenaamde Omnibusonderzoek van de gemeente Haarlem blijkt onder meer, dat verreweg het merendeel der Haarlemmers zich zorgen maakt over de vreemdelingen haat. 13 De gemeente presenteert haar perspectiefplannen voor zes stadsdelen: Centrum, Schalkwijk, Oost, Noord, Zuid en Zuid-west. Het r.k. Gemengd koor Cantate Domino (Schalkwijk) viert zijn 11 o-jarig bestaan. 14 Mr. F. kranenburg (83) overleden, van 1964 tot 1976 com missaris der koningin in Noord-Holland. 15 In de collectie van het Teylers Museum wordt de schedel van een olifant opgenomen, die ooit in de dierentuin van stadhouder willem v verkeerde. De Lieven de Key/Krelageschool krijgt de Provinciale Onderwijsprijs uitgereikt voor haar scholingsproject 'Scho len met toekomst'. Bij zijn afscheid als plaatsvervangend algemeen secretaris van de Ned. Maatschappij voor Handel en Nijverheid wordt de heer c.F. stoop tot ridder Oranje-Nassau benoemd. 17 Haarlems Dagblad stelt een cultuurprijs in onder de naam De Olifant, een gouden onderscheiding naar ontwerp van wim groenhart en te vervaardigen door Rob Sipkes Edel- smederij. De prijs wordt toegekend aan een persoon of in stelling die 'een uitzonderlijke positieve bijdrage levert aan het cultuurklimaat in de regio Haarlem'. 20 Het gerestaureerde Hess/Van Coolenorgel in de Nieuwe Kerk wordt in gebruik genomen. 21 Bij De Nederlandse Munt in Utrecht slaat loco-burgemees- ter mooij het eerste Damiaatje, de feestmunt 5,-) van Haarlem 750 die tijdens het jubeljaar in omloop wordt ge bracht als wettig betaalmiddel. Het politiewijkteam van Haarlem-Oost neemt een nieuw bureau in gebruik op de hoek van Prins Bernhardlaan en Prinses Beatrixplein. Staatssecretaris mr. schmitz verricht de officiële opening op 26 november. 22 De Haarlemse cineast gerrit van dijk wordt als eerste on-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 280