derscheiden met de landelijke prijs Chapeau, ingesteld door de Vereniging Holland Animation. De Haarlemse gemeenteraad verwerpt een motie van afkeu ring van Groen Links inzake het gevoerde beleid van de wethouders gieske en schouten (beiden d'66). Haarlem heeft 749 jaar stadsrecht. De viering van Haarlem 750 wordt onder grote publieke belangstelling ingezet. Een pseudo-minister van onderwijs slaat de eerste paal voor de nieuwbouw van het Mendelcollege. In de Oud-Katholieke kerk en op het Kenaupark (bij het monument Vrouw in het Verzet) wordt de Haarlemse verzetsstrijdster hannie schaft herdacht. Uit een opinie-onderzoek van Haarlems Dagblad blijkt, dat 51% van de inwoners van Bloemendaal en Heemstede tegen een fusie zijn (Bloemenstede) van beide gemeenten. Slechts 26% steunt de fusie. In de Beyneshal wordt voor de dertiende keer de jaarlijkse Antiquarenbeurs gehouden die onder meer in het teken staat van 'Het verborgen boek'. Bij een brand in de Dr. Schaepmanstraat komt een 34-jarige vrouw om het leven. Dr. ir. hans de goeij (86) overleden, oud-directeur van Uit geverij De Spaarnestad en voormalig lid van de raad van bestuur van vnu. Een week vol feestelijkheden ter gelegenheid van het tweede lustrum van de Schoter Scholengemeenschap gaat van start. Opnieuw commotie rond wethouder schouten (d 66), die een bouwplan heeft goedgekeurd dat strijdig is met de ge meentelijke bouwverordening. Vanwege Haarlem 750 wordt een historisch project voor de Haarlemse scholen uitgegeven. De Janus Korczak Prijs (tegen racisme en discriminatie, oor log en geweld) wordt in de stadsbibliotheek uitgereikt aan de anti-racismegroep 'Kinderen voor vrede' uit Haarlem. Onder de titel 'Haarlem, zo was het' verschijnt een bundel oude ansichten, verzameld door lenie peetoom. De gemeenteraad stelt de begroting 1995 vast, inclusief be zuinigingen en verhoging van gemeentelijke tarieven. Willem bosman (8o) te Zandvoort overleden, oud-gemeen tesecretaris van Zandvoort, oud-gedeputeerde van Noord- Holland en oud-burgemeester van Velsen. Mevrouw anna jansen viert haar 106e verjaardag. De Evangelische Broedergemeente Haarlem herdenkt haar 250-jarig bestaan. 281

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 281