Ten geleide Hoewel dit het Jaarboek 1994 is, willen we toch aandacht besteden aan 750 jaar Haarlem als stad. Wij vonden dr. Jaap Kruisheer, specialist bij uitstek, bereid dit Jaarboek te ope nen met een uiteenzetting over de meest recente stand van zaken bij het wetenschappelijk onderzoek naar het stads recht. In de discussies over de bestemming van het Enschedé-com- plex speelt een belangrijke vraag wat nieuwbouw voor con sequenties zal hebben voor het zicht op de historische stads kern. Daarom hebben wij de heer Schimmelpenninck van der Oije uitgenodigd een artikel te schrijven over hoe Haar lem zich door de eeuwen heen in de meest letterlijke zin heeft geprofileerd. Op de omslag ziet u hier al een voor proefje van. Met genoegen verwelkomen we een nieuwe serie van de hand van Bart Uittenhout, Honderd jaar geleden gebouwd. Verder in dit Jaarboek onder meer artikelen over de karakte ristieke Patrimoniumbuurt en over de toneelspeler Albert Vogel sr., met een Haarlems begin en een verrassende Haar lemse ontknoping. Bijdragen voor het volgende jaarboek ziet de redactie met belangstelling tegemoet. Zij dienen uiterlijk 15 oktober 1995 in bezit te zijn van de redactiesecretaris, bij voorkeur op diskette: p/a Gemeentearchief, Jansstraat 40, 2011 rx Haarlem, tel. 023-113311. De redactie W. Helversteijn F.W.J. Koorn, redactiesecretaris K.C. Schuyt B.C. Sliggers H. Spijkerman A.G. van der Steur C. van Steijnen L.J.H. Vroom 7

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1994 | | pagina 7