vergezeld van een fraai ogend gidsje waarin ook de afbeel dingen van de panelen zijn opgenomen. Het hele project werd gesponsord en was zeer geslaagd te noemen. Menig een betuigde spijt toen vlak voor de Kerst de panelen, overi gens geheel volgens afspraak, weer uit het stadsbeeld ver dwenen. Enkelen konden niet op dat moment wachten en namen zelf initiatief. Zo werden aan het eind van de zomer twee panelen ontvreemd, waarschijnlijk ten gerieve van par ticulieren. Eén van de sponsors, Bouw- en Aannemings maatschappij De Bovenlanden b.v., nam een aantal panelen over en deze krijgen, na herstel, een plaatsje in de nieuwe uitbreiding van de parkeergarage achter het Houtplein. Open Monumentendagen Het 750 jaar bestaan van de stad was aanleiding om de Haar lemse Open Monumentendagen extra accenten te geven. Dat is gelukt, en hoe! Dank zij de inzet van vele - particu liere - deelnemers werden alle tot nu toe georganiseerde Haarlemse Open Monumentendagen overtroffen. Speciaal voor deze gelegenheid waren de huisstijl van affiches en het logo vernieuwd. Joost Swarte leverde daartoe de ontwerpen. In het kader van het feestjaar vond de landelijke opening van de Open Monumentendagen op 8 september plaats in Haar lem. Als lokatie werd de schouwburg aan het Wilsonsplein gekozen waarin voor het nationale gezelschap een onder houdend en gevarieerd programma was samengesteld. Mr. Pieter van Vollenhoven nam, als voorzitter van het Natio naal Restauratiefonds, de starthandeling op zich. Hem werd het eerste exemplaar van de publikatie over stadsbouwmees ter Lieven de Key, van de hand van de kunsthistoricus Ad van der Blom, overhandigd. Daarna werd het gezelschap verdeeld over een aantal groepen voor een bezoek aan di verse musea en monumentale gebouwen. Een aantal ge plande stadswandelingen viel door de regen in het water. Een noodprogramma had daarin echter voorzien en stads bussen van de nzh stonden gereed om ieder droog op de di verse lokaties af te leveren. Eén van de activiteiten was de opening van de tentoonstelling over Lieven de Key in het Historisch Museum Zuid-Kennemerland aan het Groot Hei ligland. De openingshandeling werd verricht door de heer drs. J.W.M. Simons, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, hoofdsponsor van de Open Monumentendagen en de publikatie over De Key. De feestelijke dag werd afgesloten met een uitgebreide re ceptie in het Frans Halsmuseum en, 's avonds, met een diner in een feestelijk met kaarslicht versierde Gravenzaal in het stadhuis. Haarlem liet die dag bij velen een goede indruk 175

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 175