Grote Markt 17, Hoofdwacht, interieur zolderverdieping. gen van de stedelijke schutterij. Het aantal verdiepingen werd bij die gelegenheid van drie naar twee teruggebracht en de kap en de borstweringen werden vernieuwd. Op de verdieping kwam een reeks houten cachotten, waarvan de vensters in de zijmuur nog zichtbaar zijn. Sedertdien is wei nig meer veranderd. In tegenstelling tot het exterieur vonden in het interieur enige belangrijke wijzigingen en aanpassingen plaats. De bel-etage werd opnieuw ingedeeld. Van de oude hal en de belendende keuken werd één geheel gemaakt om de repre sentatieve ontvangsthal te kunnen maken. Een achttiende- eeuwse schoorsteenmantel, die in de voormalige keuken was verscholen, kwam zo beter tot zijn recht. De balklaag werd in het zicht gebracht en de vloer werd voorzien van twee soorten natuurstenen tegels. De profilering en detail lering van de nieuwe trappartij kreeg in het halgedeelte extra aandacht. Op de verdiepingen werd een vereenvoudigde uit voering doorgevoerd. Voor de kleuren van het houtwerk is gekozen voor drie frisse, meer moderne kleuren met een toon van zacht creamrose. In de hal werd op verschillende plaatsen achttiende-eeuws tegelwerk uit de collectie van monumentenzorg aangebracht als verticaal archief. Onder de trap werd een toilet gemaakt. Een fonteinbakje (oorspronkelijk afkomstig uit de hal van Jansstraat 65) en tegelwerk uit de achttiende eeuw, eveneens uit de collectie van monumentenzorg, vonden in het voor- 178

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 178