Gasthuisstraat 32, stads bibliotheek, interieur studie zaal. bestemming als onderdeel van de nieuwe stadsbibliotheek. Hij verzuchtte toen dat de restauratie een wens voor de toe komst bleef. Aan die wens is dan nu, 21 jaar later, voldaan. In het kader van het 400-jarig bestaan van de stads bibliotheek in 1996 werd het gebouw van de St. Adriaans- doelen grondig hersteld en opnieuw ingedeeld. Al jaren was een nijpend tekort aan goede studieruimte in de bibliotheek. De oplossing werd gevonden door de zolderruimte opnieuw in te delen en daarvoor geschikt te maken. Het grote voor deel daarbij was dat de prachtige, monumentale kap constructie voor iedereen zichtbaar werd. Dat voorrecht was tot nu toe alleen voorbehouden aan het personeel van de stadsbibliotheek, de spinnen en de muizen. Grote omzichtig heid was bij de herinrichting geboden. Een studieruimte heeft veel daglicht nodig. Om niet in conflict te komen met het monumentale aanzien van de kap was een hoop creativi teit nodig om tot een goede oplossing te komen. Die werd gevonden door het subtiel aanbrengen van een aantal drie hoekige legramen onderin de kap in combinatie met een ge raffineerde, veelal indirecte, verlichting van kunstlicht. Ver der werd de kapconstructie ongemoeid gelaten. Om de zolderverdieping bruikbaar te maken als studieruimte moest de oorspronkelijke balklaag van moerbalken en kinderbin ten verzwaard worden. Dat kon niet aan de onderzijde omdat deze in de grote studiezaal in het zicht bleef als de oorspron- 180

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 180