Gasthuisstraat 32, stads bibliotheek, interieur zolder. kelijke balklaag. De oplossing werd aangeboden door het bedrijf Conserduc/Renofors, dat, na een statische bereke ning van de balklaag, de moerbalken aan de bovenzijde voorzag van gelamineerde houten liggers die aan de moer balken werden verlijmd met een wapening van glasvezelwa- peningsstaven. Tegelijkertijd werd de gehele vloerconstruc tie aan de bovenzijde horizontaal uitgevlakt zodat de aannemer zonder problemen de nieuwe vloer voor de studie zolder kon aanbrengen. De zolderruimte is naast studiezaal tevens geschikt gemaakt voor het houden van lezingen. Daartoe werd door de ontwer per en bouwcoördinator Steef van der Veldt een ontwerp geleverd voor het katheder. Het hoofdtrappenhuis werd uit gebreid met een roestvrijstalen trap naar de zolderruimte. Uiteindelijk is een uiterst plezierige werkruimte ontstaan waar het aangenaam verblijven en studeren is. In de be staande studiezaal op de begane grond werd een entresol in gebracht. De balustrade daarlangs functioneert tevens als leestafel. Vanwege geldgebrek werden de bestaande eiken leestafels enigszins opgeknapt. Technische installaties zoals de centrale verwarming, luchtbehandeling en sanitair von den een logische plaats en werden zoveel mogelijk uit het zicht gewerkt. Voor zover niet aanwezig werden op alle ver diepingen extra toiletruimten gemaakt. De beheerdersruimte werd verplaatst en de vergaderkamer, de zogenoemde "gele of krijgsraadkamer' werd opgeknapt. Nieuw zijn het lees- 181

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 181