Heussensstraat ongnrd., molen De Stoop. Het was een prachtgezicht! Fors sloegen de wieken in het rond. Na precies een jaar staat hij weer, als een toonbeeld van kracht, in zijn omgeving Aldus schrijft Peter Hammann op de zijn bekende enthousiaste wijze als het over molens gaat, en speciaal als het over zijn molen aan de Heussensstraat gaat. Maar dat was wel in het Jaarboek Haerlem van 1971Aanleiding was het herstel van de molen in dat jaar. Eén jaar daarvoor, op 14 december 1970, was een molenwiek door verrotting afgebroken. Nu, 24 jaar later, zou op dezelfde enthousiaste wijze gereageerd kunnen wor den op een uitvoerig herstel dat dit jaar plaatsvond. Ook nu staat de molen weer als een toonbeeld van kracht, maar dit keer na een meer uitvoerig herstel. Daartoe werden de werkzaamheden gestart op 18 april. Eén der eerste werk zaamheden betrof het aanleggen van een tijdelijke bouwweg naar de molen. Het totale bovenhuis en de staart van de mo len werden gedemonteerd. Daarbij bleek dat het gebeuren in 1970 waarschijnlijk meer schade had aangericht dan zich toen liet aanzien. De beide daklijsten waren aan de voorzijde gescheurd. Het kruien van de molen ging al lange tijd bij zonder zwaar. Daardoor hadden de kap en de staart enorm te leiden. Van het een kwam het ander zodat de bovenkap- constructie geheel gedemonteerd werd en alle verbindingen opnieuw werden aangehaald en aangegoten met glasfiber- staven en kunsthars. Hierdoor vormt het bovenhuis weer één geheel. Tevens werd de windpeluw vernieuwd. Particuliere restauraties bakenessergracht 31 (rijksmonument, herstel voor- en achtergevel) Van dit woonhuis uit de achttiende eeuw werd het metsel werk van de voorgevel, na het benodigde inboetwerk, van

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 184