derlandse Gemeenten. Voor congresgangers die deelnamen aan een excursiemiddag was ook de Hoofdwacht speciaal opengesteld. Op 19 juni werd 's middags in het stadhuis door voorzitter W.J. van Luyken het eerste exemplaar van het Jaarboek 1994 aangeboden aan mr. J.J.H. Pop, burgemeester van Haarlem en erevoorzitter van onze Vereniging. Uiteraard werd in dit Jaarboek ook aandacht besteed aan het 750-jarig bestaan van onze stad. Op 29 juni werd 's avonds in het Hodshonhuis de Jaarverga dering gehouden. Het werd een heel geanimeerde avond, waarbij ruim 160 leden aanwezig waren. Tijdens het 'huis houdelijk' gedeelte werd onder andere gesproken over dis pensatie van de in de statuten genoemde leeftijdsgrens voor bestuursleden en over verschillende aandachtspunten en prioriteiten op het gebied van monumentenzorg en cultuur behoud. Prof. dr. D.M. Schenkeveld hield vervolgens een boeiende lezing over de geschiedenis van de Hollandse Maatschappij van Wetenschappen en van het Hodshonhuis, waarna een rondleiding door het fraaie pand volgde. Op 9 juli was de Vereniging Haerlem present bij een grote, door de Stichting Haarlem Boekenstad georganiseerde, boekenmarkt, die op de Grote Markt en omgeving tot langs het Spaarne werd gehouden. Er was veel belangstelling voor onze verenigingspublikaties en er werd goed verkocht. Op 1 september werd de Hoofdwacht feestelijk heropend. Hierover meer in een afzonderlijke paragraaf. Onze Vereniging deed uiteraard weer mee aan de Haarlemse Open Monumenten dagen. Op 9 en 10 september bezochten ca. 5000 mensen de Hoofdwacht, waarmee ons verenigings gebouw een van de grote trekpleisters van de Open Monu mentendagen was. Op 23 november, de officiële verjaardag van Haarlem, orga niseerde de Vereniging Haerlem, in samenwerking met het Gemeentearchief, een symposium in het Teylers Museum over het Haarlemse stadsrecht, met deskundige sprekers uit binnen- en buitenland. Het werd een uiterst succesvolle en hoogwaardige (bijna) afsluiting van het historische jaar 1995- Op 30 november werd de 'Literaire Wandelgids van Haar lem' van de hand van Wim Vogel gepresenteerd. De uitgave kwam mede tot stand dank zij financiële steun van de Vere niging Haerlem. Naast bovengenoemde activiteiten vermelden wij nog dat in het kader van de ledenwerving in januari, februari, maart en april in het Enschedé-huis de maandelijkse open dag werd

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 212