de restauratie van de Hoofdwacht. We volstaan hier om daarnaar te verwijzen. De begeleiding van de afronding van de restauratie, het in tensieve overleg met de gemeente en de voorbereiding van inrichting en terugverhuizing hebben ook in 1995 zeer veel tijd en inzet van het bestuur gekost. In mei kon de verhui zingsoperatie worden uitgevoerd en werd een begin ge maakt met de herinrichting. Begin september was het dan eindelijk zover. Op vrijdag middag 1 september werd de gerestaureerde Hoofdwacht officieel heropend door wethouder P.H. Schouten van Mo numentenzorg. Ter gelegenheid van de restauratie werd de zilveren legpenning van de Vereniging Haerlem door voor zitter W.J. van Luyken uitgereikt aan M.J. Busker, mede werker van Gemeentewerken, die de hele restauratie op voorbeeldige wijze heeft voorbereid en geregisseerd. Ook werd een raampje onthuld, met een gegraveerde tekst, waarin de gemeente dank wordt gezegd voor de zeer fraaie restauratie. Tijdens de aansluitende ontvangst konden ca. 150 genodigden worden begroet. Eerder op de dag was voor een aantal bijzondere gasten een voorbezichtiging gehouden, waarbij een raampje werd ont huld, waarin de namen van de belangrijkste sponsors van de Hoofdwacht zijn gegraveerd. Ook werd een ets van de Hoofdwacht aangeboden, speciaal vervaardigd door de kun stenaar Wim van der Me ij. Zaterdag 2 september werd door het bestuur in de Hoofd wacht alle vrijwilligers ontvangen, die zich hadden opgege ven als gastvrouw/-heer tijdens de openstelling van de Hoofdwacht in de weekeinden, 's Middags vond een spe ciale ontvangst voor nieuwe leden plaats. Op zondag 3 sep tember werd open huis gehouden voor alle overige leden van onze Vereniging. De restauratie en herinrichting van de Hoofdwacht heeft de Vereniging Haerlem ca. 131.000,- gekost. Van dit bedrag kon circa 67.000,— gedekt worden uit de tientjes-actie on der de leden en uit de sponsoracties. De gemeente heeft ca. 1,2 miljoen aan de restauratie uitgegeven. De Vereniging Haerlem is aan de gemeente en aan een ieder die de restauratie financieel heeft mogelijk gemaakt, leden en sponsors, grote dank verschuldigd. Op de eerste verdieping van de Hoofdwacht is sinds de her opening een tentoonstelling '750 jaar Hoofdwacht' inge richt. Aan de hand van schilderijen, gravures en tekeningen wordt hier de geschiedenis van de Hoofdwacht en zijn be woners belicht. 215

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 215