In de loop van 1994 en de eerste helft van 1995 was een vrijwilligersorganisatie gevormd van leden van onze Vere niging die zich wilden inzetten als gastvrouw/-heer tijdens de dagen dat de Hoofdwacht voor het publiek is openge steld. Birgit Groothuis en Nancy van Zijverden hebben als coördinatoren hiervan veel werk verzet. Vanaf 16 september is de Hoofdwacht iedere zaterdag en zondag van 12.00 tot 16.00 uur geopend. Het bestuur van de Vereniging Haerlem is veel dank ver schuldigd aan al deze vrijwilligers. Wij zijn er trots op dat het oudste stadhuis van onze stad in zijn oude luister is hersteld en weer een unieke zetel vormt van onze Vereniging. Bestuur Op 13 april overleed op 47-jarige leeftijd ons oud-bestuurs lid mevrouw M.H.G.B. Temminck-van Dijkhuizen. Op 13 augustus overleed oud-stadsarchitect en oud-bestuurslid H.A. Breuning, 93 jaar oud. Per 16 januari werd mr. J.J.H. Pop benoemd tot burgemees ter van Haarlem als opvolger van mevrouw mr. E.M.A. Schmitz. De heer Pop verklaarde zich bereid om, net als zijn voorgangers vanaf 1901, het erevoorzitterschap van onze Vereniging te aanvaarden. In het verslagjaar deed zich één bestuurswisseling voor. Drs. L. Zoodsma, per 1 januari 1995 benoemd tot gemeentearchi varis, trad toe tot het bestuur. De vice-voorzitter mevrouw R. Ruiter, de voorzitter van de Historische Werkgroep en ook bestuurslid van de Vereni ging Haerlem, mevrouw drs. A.E.C. Lindijer, en de secreta ris mr. W.G.M. Cerutti gaven in de loop van het verslagjaar te kennen met ingang van 1 januari 1996 uit het bestuur te rug te willen treden. Het bestuur heeft inmiddels vier nieuwe bestuursleden aan gezocht, die op de eerstvolgende algemene ledenvergade ring ter benoeming zullen worden voorgedragen. Dit zijn drs. J.J. Temminck, als secretaris, en voorts mevrouw drs. M.L. Pop-Jansen en de heren M.A. Bulte en E. Nieuwen- huijzen Kruseman. Het algemeen bestuur kwam elf keer bijeen. Op 29 mei ver gaderde het bestuur voor het eerst sedert december 1993 weer in de Hoofdwacht. Huisstijl Ter gelegenheid van het betrekken van de gerestaureerde Hoofdwacht is door ontwerper Roland van Helden de huis stijl van de Vereniging Haerlem vernieuwd. Niet meer de Amsterdamse Poort maar de Hoofdwacht zelf prijkt nu op

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 216