Haerlem-prijs Contacten Tot slot het logo. Ook is besloten de Haerlem-penning opnieuw te laten ontwerpen. De ledenwerffolder is geheel vernieuwd en in een oplage van 15.000 exemplaren gedrukt. De Haerlem-prijs 1995 is toegekend aan mevrouw L. van der Heijden voor haar doctoraalscriptie historische letter kunde, Instituut voor Neerlandistiek, Universiteit van Am sterdam, getiteld 'Adriaan van der Willigen. 1766-1841. Schrijver, liefhebber en criticus van het toneel rond 1800 De doctoraalscriptie middeleeuwse geschiedenis Rijksuni versiteit Leiden van N.J. Ursem, 'Continuïteit of verande ring? Het stedelijk bestuur van Haarlem in de periode van 1550-1590', kreeg een eervolle vermelding. Goed contact met de leden wordt door het bestuur erg be langrijk gevonden. De Nieuwsbrief is inmiddels niet meer uit het Verenigingsleven weg te denken. In 1995 verschenen vier nummers. Jaargang 4, nummer 4, oktober 1995, ver scheen in een geheel nieuw jasje, in de nieuwe huisstijl van de Vereniging. De Nieuwsbrief wordt kosteloos gedrukt door Drukkerij Excelsior. De Vereniging Haerlem heeft een uitgebreid netwerk van contacten in Haarlem en de regio. Daarnaast heeft de Vere niging een vertegenwoordiger in verschillende organisaties. Wij noemen de gemeentelijke monumentencommissie, de gemeentelijke straatnamencommissie, de gemeentelijke commissie oudheidkundig bodemonderzoek, de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland, de Stichting Re gionale Geschiedbeoefening, de werkgroep evenementen van de Stichting Haarlem Promotie, de Stichting Nederlands Foto- en Grafisch Centrum en de Werkgroep Industrieel Erfgoed Zuid-Kennemerland. Het jaar 1995 stond in het teken van Haarlem 750 en van de terugkeer naar de gerestaureerde Hoofdwacht. De activitei ten van de Vereniging Haerlem zijn op basis van de in de laatste jaren uitgezette koers verder uitgebouwd. De leden groei zette door, zij het minder sterk dan in de jaren 1993 en 1994. Zo'n 5.000 Haarlemmers en anderen brachten tijdens de Open Monumentendagen een bezoek aan de Hoofd wacht. Het jaar 1996 belooft een jaar van vernieuwing èn consoli datie te worden. Het motto van het bestuur blijft daarbij: 'voor Haerlem en dus voor Haarlem'. 217

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 217