a.e.c. lindijer Historische Werkgroep Vereniging 'Haerlem' Dit jaar zijn wij als dochter van de Vereniging Haerlem nauw betrokken geweest bij zaken als de verhuizing naar en de opening van de Hoofdwacht. Archieven- en Open Monu mentendagen, de Boekenmarkt en andere Haarlem-750 eve nementen. Daarnaast is ons programma stevig gevuld ge weest met een publikatie en een tentoonstelling, met lopende en nieuwe projecten. Zoals velen al hebben kunnen bewonderen, is de zolder van de Hoofdwacht met veel zorg door de Vereniging Haerlem voor ons ingericht. Het was in het begin wel even wennen, niet meer die oude stoelen en ons eigen koffiehoekje, geen Enschedé-postkamertje met de bibliotheek erin, maar in plaats daarvan kostbaar meubilair: een speciaal ontworpen ovale en toch deelbare tafel, een postmoderne lamp, prettig zittende stoelen en een hoog getimmerde boekenkast tegen de achterwand. Voor ons doen zitten wij er nu chic bij, onder de oude sparrenkap. Hoewel de officiële opening van de Hoofdwacht pas 1 sep tember plaats vond, konden wij er al vanaf begin mei provi sorisch terecht. Op 16 mei zijn wij verhuisd. Met behulp van auto's en een handig doch moeilijk wendbaar karretje van B. Pel hebben wij het boekenbezit van de Vereniging Haerlem overgestoken. Het was een mooi gezicht dit gevaarte, dat be stond uit enige meters lange en door het gewicht van de do zen doorzakkende planken, over de Grote Markt te zien schuiven naar de plaats van bestemming! Bij de plechtige opening van de Hoofdwacht stond midden op de tafel van de Tadema-kamer een stemmig bloemstuk om onze dankbaarheid te onderstrepen voor de nieuwe werkplek en de vele hoofdbrekens die de restauratie en in richting van de Hoofdwacht de Vereniging Haerlem gekost moeten hebben. De bijdrage van de Werkgroep tot Haarlems feestjaar 1995 stond in het teken van de Haarlemse wijk de Vijfhoek. Deel 32 in de Haarlemse reeks miniaturen kwam uit bij uitgeverij De Vrieseborch. Het had, evenals de daaraan gekoppelde 221

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 221