Een ander project dat in het najaar van start is gegaan is het 'Briefhoofden'-project, een idee van Ben Speet dat nu uitge werkt wordt door Marcel Bulte. Wie veel archiefonderzoek doet komt herhaaldelijk van bedrijven en instellingen kun stige briefhoofden tegen, die zeker niet onderdoen voor de tegenwoordige logo's. Bij de verzameling briefhoofden komt een inventarisatie van bedrijven met een korte be schrijving. Het project, waaraan de gehele Werkgroep mee doet, is al bestempeld als jubileumproject en zal zijn afron ding vinden in 1998, wanneer de Werkgroep 25 jaar bestaat. Zijdelings hebben wij destijds bijgedragen aan het textiel- project, dat op 18 augustus de tentoonstelling 'Een Hol landse Textielstad. Haarlem 1274-1969' voortbracht en de publikatie 'Haarlem ging op wollen zolen. Opkomst, bloei en ondergang van de textielnijverheid aan het Spaarne Twee van onze Werkgroepleden, Floris Mulder en Freek Baars, hebben als mede-auteurs van het boek hiervoor veel onderzoek verricht. Ook andere lopende projecten hebben de nodige voortgang geboekt. Zo zijn alle kadastrale gegevens van Haarlem en omstreken in de computer ingevoerd in het kader van het project 'Kadastrale Atlas Noord-Holland 1832'. Het plezier in de geschiedbeoefening van onze amateurs, in dit geval A. Oosting en T. Snabilié, kan misschien wel voorgoed bedor ven zijn als het nieuwe systeem waartoe de Stichting kadastrale Atlas is overgegaan onze ingevoerde gegevens niet oppakt: als dus zou blijken dat het vele werk voor niets gedaan zou zijn! Over aanwas van de Werkgroep hadden we dit jaar niet te klagen: Birgit Groothuis, Ellen van Putten en Henk Ahles kwamen onze gelederen versterken. De band met de archeologie is vanouds goed, maar moet van tijd tot tijd opgefrist worden. André Numan bezocht onze werkgroep met de voltallige Archeologische Werkgemeen schap Haarlem. Deze hernieuwde kennismaking kan onze belangstelling voor de middeleeuwen levendig houden en ons in de toekomst op het spoor zetten van nieuwe projecten. Op 25 oktober konden we Katja Bossaers, consulente Re gionale Geschiedbeoefening Noord-Holland, als gast be groeten. Haarlem neemt misschien een wat eigengereide plaats in binnen het Noordhollandse veld van geschied- beoefenaars, maar er zijn voldoende initiatieven die ook voor Haarlem interessant en nuttig kunnen zijn. Rest mij te vertellen dat ik op 20 december afscheid heb ge nomen als voorzitter. Het werd een feestelijke avond waar bij mij bloemen en een soort incunabel werden aangeboden. 223

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 223