Necrologieën Karei Baart 31 maart 1932- 14 februari 1995 Honderden volgden op 18 februari 1995 Karei Baart naar zijn laatste rustplaats op de begraafplaats Westerveld in Driehuis. Voor de familie moet die grote belangstelling een troostrijke ervaring zijn geweest. Voor hen, die Karei had den gekend en gevolgd, was dat geen verrassing. De kring van vrienden en bekenden van de voormalige directeur van de Haarlemse Stichting Schouwburg en Concertgebouw - op 14 februari op 62-jarige leeftijd overleden - was uitzon derlijk groot geweest. Immers: hij leefde intens mee met de mensen, die hij kende, en onderhield zijn vriendschappen met oprechte warmte. Karei Baart was een gezelligheidsmens in de goede zin van het woord. Hij was een bekwaam onderhandelaar in de harde wereld van impressario's, maar het was ook daar ze ker zijn zonnig karakter dat tot gunstige 'partages' leidde. Bovendien was zijn kennissenkring zo ruim als zijn belang stelling en dat verklaart de komst van al die mensen naar Westerveld en daarvoor naar de hervormd-gereformeerde 'samen op weg'- Immanuelkerk in Haarlem Noord, waar de uitvaartdienst werd gehouden. Karei Baart is geboren in Melissant op Goeree Overflakkee, zijn vader dreef een schildersbedrijf. De militaire dienst plicht trok de jonge Karei naar het stedelijke westen van het land. Uiteindelijk bediende hij als burgerambtenaar in Am sterdam de telefooncentrale van defensie. Dat bracht hem in contact met de dochter van de conciërge van het gebouw: Ank de Lange. Toeval of voorbeschikking? Karei zal als gelovig gereformeerd-protestant de laatste verklaring heb ben gekozen: Ank werd in 1959 zijn echtgenote en schonk hem zoon en dochter. In Haarlem kwam Karei in 1957 als administratieve kracht bij de brandweer, in 1963 ging het jonge paar er ook wonen. Dat was de eerste en laatste baan die hij zelf had gezocht. Voor zijn overstap in 1967, als administrateur naar de ge meentelijke Stichting Schouwburg en Concertgebouw, werd hij gevraagd. Dat bleef verder zo bij alle latere promoties. 225

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 225