Het was de eigen werkomgeving die de kwaliteit besefte, zelf tilde hij zwaar aan de hiaten in zijn ervaring en oplei ding. Karei Baart had inmiddels het boekhouddiploma mba ge haald. Het losse wereldje naast de muziek en het toneel lag hem wel en hij bezat de sociale vaardigheden om in die kring, waar kunst tot koopwaar moet leiden, begrip te wek ken voor de cijfer-kant van het bedrijf. Hij werd de zakelijke steun en toeverlaat voor directeur Peter Lohr, die zich daar door volledig aan het artistieke management kon wijden. De vriendschap van de beide mannen ging zo ver, dat Karei na zijn dood zo dicht mogelijk bij Lohr - ook door kanker ge sloopt - op Westerveld begraven wilde worden. Dat is dan ook gebeurd. In 1971 werd hij bedrijfsleider van de instelling en plaats vervangend directeur. Een taak die extra zwaar ging wegen toen Lohr begin jaren '80 ziek werd en niet meer terug kwam. Moeilijke jaren volgden. In 1984 kwam Knopper als direc teur. Die sloeg meer gaten in begroting en beleid dan Karei Baart, inmiddels adjunct-directeur, kon dichten. Maar hij voelde zich wel mede-verantwoordelijk en wilde toch loyaal blijven, dat lag in zijn aard. Die loyaliteit eindigde toen personeelsproblemen opdoken. Na vier jaar vertrok Knopper en nam Karei de leiding over. Er was de nodige overredingskracht nodig om hem te bewe gen directeur te worden. Gemeente en stichtingsbestuur - en dat gold ook voor Baart zelf - hebben daar geen spijt van gehad: binnen de gestelde termijn waren de beide kunst huizen weer op orde, heerste er rust in de tent en klopten de financiën. Kunsthuizen vergen van hun bemensing onconventionele werktijden: veel avond- en weekeindwerk. Dan is er ook weinig tijd voor andere activiteiten. Hij was lid van de PvdA maar dat wisten weinigen, hij bezocht geen vergaderingen. Karei Baart werd wel bestuurslid van het Haarlems Toneel; dat vloeide voort uit zijn functie. Zijn hart ging echter vooral uit naar de steun aan het Kilimanjaro Christian Medical Centre, een noodlijdend en straatarm ziekenhuis in Tanza nia, dat hij bij een bezoek aan zijn zoon in dat land leerde kennen. Met de Haarlemse verpleegkundige Ineke v.d. Kop als voorzitter, zijn vrouw Ank als secretaris-penningmeester en Karei als bestuurslid zorgt hun 'Stichting tot Hulpverle ning aan het kcmc' dat er sinds 1987 tonnen verpleeg- materiaal zijn verzonden. Onder dagelijkse leiding van Baart was de ingrijpende ver-

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 226