bouwing van het verouderde Concertgebouw tot stand geko men. Die ervaring was aanleiding voor het bestuur van de Volksuniversiteit (voorheen jhvu) Baart als bestuurslid speciaal te belasten met de zorg voor de verhuizing en bouwkundige aanpassing van de voormalige Rijks kweekschool aan de Leidsevaart. Dat heeft hij volbracht, maar het kostte bovenmenselijke inspanning: de ziekte waarvan hij dacht in 1989 genezen te zijn, zaaide zich op nieuw uit. Zijn vrouw Ank verwoordde het tijdens de kerk dienst: hij was een voorbeeld door de manier waarop hij zich steeds weer terugvocht naar een voor hem aanvaard baar niveau om te leven als er weer een handicap bij kwam. Met een geweldige geestkracht hechtte Karei Baart aan het leven en dat heeft ongetwijfeld ertoe bijgedragen dat alle medische verwachtingen over zijn levensduur werden over troffen. Hij wilde nog zoveel meemaken, zoveel mensen ontmoeten. Maar op 14 februari 1995 was het definitief op. Zijn zoon uit Tanzania was nog net op tijd. Ir. Hubert Albert Breuning 4 december 1901- 13 augustus 1995 De naam komt van wijnbouwers nabij de Moezel. Bepaalde nazaten vestigden zich elders en bereikten een intellectuele status. Zo was dat althans met de tak waaruit Hubert stamde. Zijn grootvader bekleedde het notarisambt te Jüchen, iets ten zuiden van Mönchengladbach. Diens zoon Maximilian Emil Hubert werd de vader van onze stadsarchitect. Daar Jüchen niet ver van de grens ligt, ontstond een oriëntatie op Limburg. Max volgde lager onderwijs te Sittard, doorliep de hbs van Roermond en studeerde in Aken af als civiel-inge- nieur. Eind 1882 liet hij zich tot Nederlander naturaliseren. De aanleg van spoorwegen werd het specialisme van Maximilian. Dit bezorgde hem leidende functies, onder an dere op Java en in Zuid-Afrika. Begin 1897 trouwde hij te Pretoria met de onderwijzeres Jeannette Catharina Schilt- huis. Het in oktober 1899 uitgebroken conflict tussen de Boeren en Engeland veroorzaakte een bedreigende situatie. Nadat de Britten anno 1900 Johannesburg en Pretoria had den veroverd, moesten de kolonisten 30 mei 1902 de strijd opgeven. Max verwachtte die fatale afloop en zag zich door de toenemende onveiligheid al een jaar eerder genoodzaakt overhaast te vertrekken. Tijdens een voorlopig verblijf te 's-Gravenhage kwam 4 december 1901 Hubert Albert ter wereld. Vader Max werd directeur van een Zwolse spoorweg- KEES SIPKES 227

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 227