verhuizing naar Wassenaar en Hubert nam ook nu weer de opengevallen functie in. Van 1968 tot 1975 behartigde hij het secretariaat. Voorts kan nog zijn acht jaar durend lid maatschap van het bestuur der afdeling Haarlem van de Bond van Nederlandse Architecten worden vermeld. Min der officieel was de deelname aan het beraad in de door de toenmalige gemeentesecretaris mr. H.E. Phaff ingestelde Stadhuiscommissie. Een gebouwencomplex onder de naam Coornhertlyceum is het grootste werk dat Breuning hier heeft ontworpen. Ge tuigend van zijn bekwaamheid is ook het Havenkantoor, Spaarndamseweg 1, alsmede het bureau van de vvv aan het Stationsplein. Daarin was mede de administratie van de Stichting 'Haarlems Bloei' ondergebracht. Wij noemden slechts enkele van de objecten die de stadsarchitect binnen de grenzen van Haarlem tot stand wist te brengen. Daarnaast oefende hij enige tijd de supervisie uit over de ontwerpen van de andere aan Openbare Werken verbonden architecten. Op 4 december 1966 werd de pensioengerechtigde leeftijd bereikt. Tijdens de 2 januari daarop volgend gehouden afscheidsreceptie kreeg Breuning de versierselen opgespeld behorend bij de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Er stond hem nu een vrij leven te wachten. Hij be nutte dit met het maken van reizen, het houden van lezingen en het schrijven van een manuscript over de vormgeving van een aantal bruggen. Tot een uitgave in druk is dit laatste ech ter nooit gekomen. Gelukkig was dat veel eerder wel het ge val met de studie over Nederlands Indië. Daaraan danken wij het in 1954 verschenen boekwerkje onder de titel Het voormalige Batavia', deel 74 van de Heemschutserie. Hubert Albert Breuning is 13 augustus 1995 te Haarlem ge storven, bijna 94 jaar oud. Vier dagen later vond de uitvaart plechtigheid plaats in de aula van het crematorium Velsen' te Driehuis. Mr. H.E. Phaff memoreerde de verdiensten die de overledene voor de stad in het algemeen, en voor de Ver eniging Haerlem in het bijzonder, heeft gehad. Weinig reizi gers die het station in- of uitgaan, zullen zich ervan bewust zijn bij het vvv-kantoor een schepping van deze vroegere stadsarchitect te passeren. PIETER JONGENS 231

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 231