geschiedde voornamelijk in onze Jaarboeken Haerlem, waarin hij een tiental artikelen publiceerde. Over één der eerste Haarlemse foto's: die van de onthulling van het Coster-beeld in 1856. Over de prenten en tekeningen van Bulthuis. Over oude afbeeldingen van het Zijlklooster. Over de plek waar Rembrandt zat toen hij zijn panorama van Haarlem met de hofstede Saxenburg tekende. Over Haar lemse topografische afbeeldingen op voorwerpen van Haags porselein. Over de serie prenten en tekeningen van Haar lemse stadspoorten door Pannebakker. En recent, tot verras sing van velen: over één van zijn bovengenoemde etsen van Potter, waarop hij, tussen de benen van één der paarden zo waar aan de horizon het kasteel Heemstede ontdekte! Dus toch een connectie met Haarlem. De laatste jaren werkte hij aan een uitgebreid boek over zijn tekeningencollectie en aan artikelen over afbeeldingen van Zandvoort en van de Kleine Houtpoort. Sedert een aantal maanden was hij lid van de Historische Werkgroep Vereni ging Haerlem en had tal van plannen om ook in teamverband aan historisch onderzoek te gaan doen. Dat heeft niet meer zo mogen zijn. Een hartaanval op 9 de cember maakte plotseling in twee dagen een einde aan dit welbestede maar te korte leven. Welbesteed, want hij kon terugzien op het tot bloei brengen en continueren van 'Van den Broek Herenmode Haarlem'. Voorts op het aanleggen van een belangrijke verzameling waarbij tal van zaken wer den gered van de ondergang (zijn eerste gang na aankoop was steeds naar de restaurateur) en waarvan voorstelling en/ of maker werden thuisgebracht. Over diverse aspecten van Haarlems historie heeft hij in de vorm van artikelen nieuwe bijzonderheden meegedeeld. Velen hebben van zijn werk en van zijn vriendschap genoten. Zelf zal ik hem missen als goede vriend en collega op drie terreinen: kleding, verzamelen, historisch werk. Zijn familie zal hem missen als meelevende broer, zwager, oom, etc., maar vooral zijn vrouw Cocky zal hem missen als haar maatje gedurende een perfect huwelijk dat 33 jaar heeft mo gen duren. A.G. VAN DER STEUR

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 234