zichtstentoonstelling vond plaats in Haarlem in 1992 in het Frans Halsmuseum. In het Gemeentemuseum in Maassluis werd in 1994 werk van Otto de Kat tentoongesteld samen met dat van Charlotte van Pallandt, Kees Verwey en Mari Andriessen. Otto de Kat heeft verschillende belangrijke kunstwerken aan het Frans Halsmuseum geschonken. In Haarlem is zijn werk regelmatig te zien in de Verweyhal van het Frans Hals museum. In december 1994 heeft Otto de Kat, op zijn verzoek, nog een rondrit gemaakt door Haarlem en omgeving, waarbij hij verschillende plekken bezocht, die voor hem belangrijk zijn geweest. Dr. C.P. Koene 14 februari 1911- 12 oktober 1995 Op 12 oktober 1995 overleed in Arnhem - 84 jaar oud - dr. Coenraad Pieter Koene, leraar natuurkunde en eerste rector van het Christelijk Atheneum 'Adriaen Pauw'. Hij was met hart en ziel leraar en werd een rector, die een school bouwde. Geboren en getogen in de Zaanstreek, volgde hij de HBS-af- deling van het Christelijk Lyceum te Haarlem en ging wis- en natuurkunde studeren aan de Gemeentelijke Universiteit van Amsterdam. Op 20-jarige leeftijd behaalde hij cum laude zijn kandidaatsexamen en zette zijn studie natuur kunde voort aan de Vrije Universiteit, waar hij driejaar later zijn doctoraal deed. Hij bleef nog aan de universiteit verbon den (in 1938 promoveerde hij op het proefschrift 'Radioacti viteit van bodem en water in Nederland'), maar zijn hart ging uit naar het leraarschap, waarin hij al enige ervaring opdeed aan de avondvaktekenschool voor ambachtslieden te Krommenie. Ook al was de heer Koene wettelijk bevoegd leraar natuur-, wis-, scheikunde, mechanica en kosmografie, toch duurde het in de crisistijd tot 1936, eer hij in Den Helder als leraar natuurkunde kon beginnen, eerst aan de Rijks hbs en later aan het Gemeentelijk Lyceum. Na de oorlog stapte hij over naar zijn oude school in Haarlem. Hij was een bezield leraar, die de moeilijke onderdelen van zijn vak glashelder wist uit te leggen, zelfs aan minder exacte leerlingen (hij heeft een pracht leerboek voor de Middelbare Meisjesschool geschre ven), maar ook iemand die de slimme en leergierige leerlin gen wist te boeien. Hij nodigde zelfs leerlingen bij hem thuis, zowel voor hobby (fotograferen) als voor privatissima- J.A. VAN HAASTEREN 241

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 241