aan de school werd toegevoegd, waardoor de school beter in de onderwijsbehoefte van de omgeving had kunnen voor zien. Hij was voor christelijk onderwijs (al had hij bijna tien jaar met plezier gewerkt bij het openbaar onderwijs), maar gaf liever gestalte door doen dan door woorden, al hield hij wel getrouw de wekelijkse bijbeloverdenking voor leerlingen en personeel. Na zijn pensionering nam de heer Koene afstand van de school (ook letterlijk door naar het oosten van het land te verhuizen). Maar hij bleef in zijn vak geïnteresseerd; vooral de randverschijnselen boeiden hem, zoals de vierde dimen sie, waarover hij in 1989 bij het vijfde lustrum van de school een gastles voor oud-leerlingen gaf. De fusie van het 'Adriaen Pauw' met het 'Willem de Zwijger' in Hoofddorp (nu het Kaj Munk College) verraste hem niet en het deed hem goed te horen dat zoveel van wat hij had ingesteld, nog leefde in de school. We hebben hem in de school met eer bied herdacht. Cor van Stam 6 januari 1920- 20 augustus 1995 De voormalig burgemeester van Haarlemmermeer en oud verzetsman Cor van Stam is op 20 augustus 1995 overleden. De in Nieuw-Vennep geboren en getogen Van Stam was de laatste decennia vooral bekend door zijn politieke en be stuurlijke werk in Haarlemmermeer. Op jonge leeftijd ech ter begon hij zijn loopbaan als verzetsleider in Haarlem en Haarlemmermeer tijdens de Tweede Wereldoorlog. Cor van Stam werd op 6 januari 1920 geboren als zoon van een kleine boer in Nieuw-Vennep. Hij was een nakomeling van een van de duizenden pioniers die na de drooglegging van het Haarlemmer Meer vanuit alle delen van het land in de jonge polder neerstreken. Nuchtere, hardwerkende men sen die streden tegen watersnood, ziektes en armoede. Geld om door te leren was er die jaren niet. En dus begon de jonge Cor van Stam na een avondstudie als vertegenwoordi ger in zaad en graan. De Tweede Wereldoorlog bracht een ommekeer in het leven van de nog maar net twintig jarige Van Stam en zijn vrouw Trijntje, met wie hij op 1 april 1942 in het huwelijk trad. Hoewel volop bezig met de opbouw van hun eigen toekomst raakten Van Stam en zijn vrouw spoedig bij het verzet be trokken. Enerzijds omdat Van Stam wars was van onrecht en anderzijds doordat hij vanwege zijn beroep en als lid van de C.W. KOREVAAR 243

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 243