WIM HELVERSTEIJN Kroniek 1 Uit de readies op het bisschoppelijk besluit om de Paulus- kerk aan de Helmlaan definitief te sluiten blijkt dat ex-wet- houder a. gudde, parochiaan, op persoonlijke titel beroep heeft aangetekend bij de H. Stoel (Rome). De deken van Haarlem, l. timmermans ontkent (9/1) de vermeende on rechtmatige procedure, die mede het lot van de kerk bepaald zou hebben. Drs. j.h.m. peters (61overleden, oud-directeur van De Hartekamp in Heemstede en interim-manager van het Dia- conessenhuis aldaar. 2 In aanwezigheid van aanstaand burgemeester mr. j. pop be leeft Haarlem een spectaculaire start van de viering van zijn 750-jarig bestaan als stad. 3 Het uit de jaren '20 daterende bioscooptheater Luxor aan de Grote Houtstraat sluit zijn deuren en wordt verbouwd ten behoeve van een kledingzaak. 5 Aan de Schoterweg woedt een hevige brand, waarbij een shoarmazaak zware schade oploopt en een bovenhuis totaal uitbrandt. 6 Op de nieuwjaarsreceptie van de provincie doet commissa ris der koningin dr. j. van kemenade de suggestie om als alternatief van de stadsprovincie Amsterdam één gemeente Groot-Amsterdam te vormen, ook Haarlemmermeer en elf andere omliggende gemeenten omvattend. 7 De scouts van de Kameleon Kinheim-groep vieren hun gou den jubileum met een boerenkoolmaaltijd. De sociaal-advocaat hans gaasbeek roept op een thema middag over armoede in Haarlem de politiek op om een zo genaamd Deltaplan tegen de armoede op te zetten. Op de Algemene Begraafplaats te Bloemendaal wordt dr. jac. p. THIJSSE, plant- en dierkundige, en vooral een be faamd natuurvorser, herdacht: vijftig jaar geleden gestorven en onder meer stichter van de heemtuin Thijsse's Hof in Bloemendaal. Tijdens de nieuwjaarsreceptie van het Historisch Museum Zuid-Kennemerland wordt de stadhuisklok getoond, die ja- 252

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 252