renlang (1870-1955) de gevel van de zijvleugel aan de Grote Markt van het stadhuis heeft gemarkeerd en een waar dige bestemming in het museum krijgt. De arts mr. r. peters benoemd tot directeur patiëntenzorg in het Kennemer Gasthuis als opvolger van dr. G. van der wall, die afscheid neemt. 9 In haar woning aan de Bakenesserstraat wordt een 28-jarige vrouw dood aangetroffen, zij is vermoedelijk vermoord. Het voormalige PTT-telecomgebouw aan de (Korte) Ver- spronckweg, vijftig kamers tellend en anderhalf jaar leeg staand, wordt door een groep krakers ingenomen. De Amsterdamse Universiteit eert de Haarlemse auteur socioloog G. durlacher, tevens winnaar van de Ako- literatuurprijs 1994, met een eredoctoraat. th. J. portanges uit Haarlem, adjunct-directeur bij Van Gastel en Hoekstra, bij zijn afscheid onderscheiden met de gouden eremedaille Oranje-Nassau. 11 pim koot (76) overleden, pianostemmer met nationale be kendheid. 12 mies stapel-van ierschot opent in de Refter van het Haar lemse stadhuis de tentoonstelling '40 jaar bloemenmeisjes', die met illustratieve kostuums en accessoires, foto's en plak boeken, een beeld geeft van deze promotionele activiteit. Tijdens de vergadering van de gemeentelijke commissie ruimtelijke ordening en gemeentewerken blijken de betrok ken politieke partijen akkoord te gaan met de plannen van b w voor een autoluwe binnenstad. 13 In Alkmaar neemt mr. pop afscheid als burgemeester. Bij de Aloysiusschool in Overveen wordt de laatste steen gelegd voor een nieuwe peuterspeelzaal. 14 Vanwege de vereniging 'Vriendengenootschap Nederland- Antillen' wordt ook in Haarlem het veertigjarig bestaan van het Koninkrijksstatuut herdacht. In zes wijken gaat de gemeente de vooral daar ter plaatste geldende problemen aanpakken, eerst via inspraakrondes. In een nationale wedstrijd voor baliemedewerkers wordt de Haarlemmer dimitri portegies van een reisbureau aan de Generaal Cronjéstraat derde. 15 Bij een botsing op de Westelijke Randweg komen twee Haarlemmers om het leven. Op de Europaweg verongelukt een 76-jarige vrouw. Een paar honderd met stookolie besmeurde vogels worden opgeknapt in het Vogelhospitaal aan de Kweektuinstraat. 17 Een felle brand teistert een shoarmazaak aan de Ged. Oude Gracht, waarboven veertien slaapplaatsen blijken ingericht. 253

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 253