Mr. J. pop (benoemd per i januari 1995) geïnstalleerd als burgemeester van Haarlem. De nationale streekbusstaking leidt ook in Haarlem en om geving tot ongemak voor de reizigers. Burgemeester pop opent de nieuwe behuizing van Radio Haarlem 105 aan de Ged. Oude Gracht. De Haarlemse afdeling van de Heli's Angels viert interna tionaal haar derde lustrum. Kinderartsen van het Spaarneziekenhuis maken zich zorg over de onvoldoende ruimte voor opname van hun patiënt jes. In de kerk van de H.H. Elisabeth en Barbara aan de Paul Krugerstraat wordt de laatste hoogmis gevierd. De kerk wordt definitief gesloten en zal worden gesloopt. De Nieuwe Langebrug over het Spaarne wordt voor het eerst door het verkeer gebruikt. Zuster Angela Maria (75) overleden, oud-voorzitter van het schoolbestuur van de Lucia-mavo/Don Bosco-leao/ Alwin-mavo. Vanuit het kantoor van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het redden van drenkelingen aan de Frans Halsstraat in Haarlem (waaronder brigades uit Zandvoort, IJmuiden, Bloemendaal en Wijk aan Zee ressorteren) worden reddingsacties georganiseerd naar de watersnoodgebieden. p. KESTELOO, interim-rector van het Kennemer Lyceum in Overveen, per i augustus tot rector van dit lyceum be noemd. b w van Haarlem reserveren 625.000 gulden voor de in ventarisatie van alle architectuur in Haarlem. Met 32 betonnen sierballen - elk van 263 kilogram - wordt de Smedestraat voor auto's van de Grote Markt afgesloten. Wethouder jan haverkort opent in Schalkwijk de opge knapte, door leerlingen van de Grafische School opgesierde, zogenaamde koeietunnel. WILLEMIJN ambtman legt haar functie neer als voorzitter van de Stichting Vrouwennetwerk regio Haarlem. Zij wordt opgevolgd door philomeen van 't hooft. Dr. a. van essen (41neemt de vakante plaats in als predi kant van de Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), de Fontein- kerk aan het Frans Halsplein. Een zogenaamde herdenkingstrein (rijdende expositie over de Tweede Wereldoorlog), in Haarlem ingericht, rijdt vanuit het Haarlemse station naar Rotterdam, waar hij z'n tournee door Nederland zal beginnen, en wordt door kroonprins WILLEM-ALEXANDER Onthuld. a. rauwerda (98) te Den Helder overleden, oud-secretaris van Haarlems Bloei.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 254