De beelden van Petrus en Paulus, die het voorplein van de gelijknamige kerk (inmiddels gesloten) in Oud-Schoten markeerden, zijn overgebracht naar Soest en zullen daar bij de Petrus en Pauluskerk geplaatst worden. Het Adema- Schreursorgel is aangekocht door de Lambertusparochie in Hengelo. m.a. toosten (84) overleden, voorheen dierenverzorger in de hertenkampen van Haarlem en Bloemendaal. j. gaasterland uit Haarlem benoemd (per I augustus) tot directievoorzitter van het nieuwe Ajaxstadion in Amster dam. In de Amsterdamse Buurt worden 77 verouderde woningen met sloop bedreigd ten behoeve van nieuwbouw (omgeving Nobletstraat/Zomerkade). Een bewonerscommissie pro beert de plannen te verijdelen. Mevrouw ida breek-van niel (101) overleden, bekende fi guur in de Haarlemse middenstand. ben evers jr. (84) overleden, een der Haarlemse activisten in de jaren '60 en '70. j.h.w. bOckmann (89) overleden, oud-wethouder van Bloe mendaal. Wethouder van der geest opent de (bewaakte) fietsenstal ling in het Winkelcentrum Schalkwijk. Stormwinden in de regio doen vooral strandpaviljoens in Zandvoort sneuvelen. Drs. frans vissers opent het nieuwe dagbehandelings centrum bij Verpleeghuis Boerhaave. Over de Jan Gijzenvaart worden twee voetgangersbruggen door nieuwe vervangen. H.w. möhlmann (emi Music Holland) onderscheiden met bronzen ere-medaille Oranje-Nassau, uitgereikt door wet houder GIESKE. In het Enschedé-huis, de interim-zetel van de Vereniging Haerlem, komen honderden Haarlemmers kijken naar de videofilm met beelden uit Haarlem in 1940-45 met daarin onder meer de binnenkomst der Duitse troepen (mei 1940) en de feestelijke intocht (mei 1945) van de bevrijdingstroe pen der Canadezen. De band is samengesteld uit authentieke filmpjes en gemonteerd door thom delleman en jaap Een wagen met 20.000 parkeergeld van de Haarlemse Dienst Parkeerzaken wordt op de Raamvest beroofd. Deelnemers van het Platform tegen Racisme en Fascisme houden een demonstratieve fakkeloptocht door Haarlem, die eindigt met een politiek debat in het provinciehuis. De kindertelefoon Haarlem bestaat 12/2 jaar. 257 KERKHOF.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 257