8 Drs. Frans vissers, veertig jaar, waarvan dertig als voorzit ter, lid van het regentencollege van het St. Jacobs-Godshuis, wordt bij zijn afscheid benoemd (bij bevordering) tot com mandeur van de Orde van de H. Gregorius de Grote. Bis schop bomers reikt hem de onderscheiding uit. Drs. vissers wordt tevens benoemd tot erevoorzitter van het regenten college. Bij de verkiezingen voor Provinciale Staten Noord-Holland luidt de uitslag voor Haarlem (tussen haakjes de percentages in 1991): cda 14.5% (22.8), PvdA 20.3% (22.5), WD 29.9% (15.9), d'66 10.3% (23.7), Groen Links 10,1% (8), cd 1.7% (2.7), Groenen 1.8% (2), bwg 0.2% (-), sgp 0.3% (-), s.p. 1.4% (0.2). 9 E. stoové, directeur gemeentelijke sector Welzijn, benoemd bij het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers in Den Haag. 11 In het ABC-architectuurcentrum opent gemeentesecretaris Evelien blitz een tentoonstelling gewijd aan de wijk Vijf hoek/Doelen/Raaks. Tevens verschijnt een boek over de ge schiedenis van de wijk onder redactie van ben speet. Haarlem-Mutare wint de hoofdprijs in de internationale wedstrijd 'Bridging the World' van de klm. 12 In Schalkwijk start de actie 'Haarlem bekent kleur' in het kader van racismebestrijding. jan van geem (75), beeldend kunstenaar, in Spaarndam overleden. 13 In de lokatie Deo wordt de vernieuwde verloskundeafdeling van het Kennemer Gasthuis in gebruik genomen. Vanuit het personeel protesteren actievoerders tegen de voorgenomen sluiting van twee Haarlemse districtskantoren van de Sociale Verzekeringsbank. 14 Per 1 januari 1996 legt burgemeester mr. j. pop zijn neven functie bij ABN-AMRO-projectontwikkeling neer. In aanwezigheid van de wethouders gieske en haverkort wordt het heringerichte Kastanjeplein in Haarlem-Noord heropend. 16 In het Archeologisch Museum onder de Vleeshal wordt de tentoonstelling 'Vóór Haarlem stad werd' geopend. 17 Tijdens het Haarlems Boekenfeest wordt de in Haarlem ge boren en getogen schrijver harry mulisch ereburger van Haarlem. Hij ontvangt een oorkonde uit handen van burge meester pop en zijn portret als kopergravure, gemaakt door de graficus pieter wetselaar. Tevens verschijnt het boek 'Denkend aan Haarlem' met bijdragen van auteurs, die een bijzondere relatie met Haarlem hebben (gehad), samenge steld door ted van turnhout. Het boekenbal in de avond uren beantwoordt niet aan de verwachtingen.

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 258