Veertien Turkse Alevieten in Haarlem, die uit solidariteit met hun vervolgde geloofsgenoten in Turkije in hongersta king zijn gegaan in het buurthuis Frans Hals, verplaatsen hun actie naar het ministerie van justitie in Den Haag. Verschenen is de Nederlandse versie, getiteld 'Ten Boom, a Dieu' van het Amerikaanse boek 'Return to the Hiding Place' van hans poley, waarin de lotgevallen van het gezin ten boom en zijn onderduikers in de Barteljorisstraat ver haald wordt. In de uit 1624 daterende en thans gerestaureerde hervormde kerk aan het Wilhelminaplein in Heemstede wordt de eerste dienst na de renovatie gehouden. In de stadskweektuin wordt de bomendag gevierd. a.m. sagius, directeur Dactylo Uitzendbureau, bij zijn zilve ren jubileum benoemd tot officier Oranje-Nassau. Op de jaarvergadering van de Wijkraad Kleverparkbuurt ontvouwt de burgemeester zijn idee om Haarlem op te delen in zes stadsdelen. In een geparkeerde auto aan de Toekanweg wordt het lijk aangetroffen van een man (49) uit Aerdenhout, die doodge schoten blijkt te zijn. De landelijke actie ter financiering van extra groenprojecten gaat in Haarlem van start. Burgemeester pop koopt de eerste twee Toten'. De paus aanvaardt de ontslagaanvrage van mgr. dr. J. lescrauwaet als hulpbisschop van Haarlem. Op uitnodiging van Haarlem Promotie bezoeken 22 buiten landse ambassadeurs de stad. In de Gravenzaal van het stadhuis presenteert zich de 41-ste lichting van de Haarlemse bloemenmeisjes. Voor het ouderlijk huis van godfried bomans (1913- 1971Parklaan 12, worden drie beuken geplant als herinne ring aan de Haarlemse auteur, die in zijn boekje 'Dagboek van een gymnasiast' drie soortgelijke beuken memoreert. In het ABC-architectuurcentrum wordt een tentoonstelling gehouden betreffende het werk van architect j.b. van log- hem. Tijdens de jaarlijkse soiree van de Vrienden van het Frans Halsmuseum is het poppenhuis van sara rothÉ, gerestau reerd en wel, te bewonderen. ds. S. parker doet zijn intrede in de Evangelische Broeder gemeente. In de Gravenzaal wordt het nieuwe handboek 'Deugd boven Geweld, een geschiedenis van Haarlem 1245-1995', eindre dactie g.f. van der ree-scholtens, gepresenteerd. 259

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 259