April i Dr. j.m. punt, vicaris van de bisschop van Roermond, be noemd tot hulpbisschop van Haarlem en tevens tot leger bisschop. Zijn benoeming in Haarlem wordt met gemengde gevoelens ontvangen. 2 Annie hermes (88), altzangeres, te Heemstede overleden. 3 Mr. j.n. engel overleden, oud-voorzitter van het Genoot schap Nederland-Israël, afdeling Kennemerland. 4 Een 88-jarige Haarlemse vrouw overlijdt na door een auto te zijn aangereden. 6 Commissaris a. van den hurk, districtschef van de politie Kennemerland, neemt afscheid in het bureau Kennemer land, waar burgemeester kamphuis hem de onderscheiding ridder Oranje-Nassau uitreikt. 7 arie borg bij gouden lidmaatschap benoemd tot erelid van de volkstuinvereniging Ons Buiten. Het college van procureurs-generaal stelt een onderzoek in naar het functioneren van de criminele inlichtendienst (cid) van de regiopolitie Kennemerland. Kreater, het centrum voor kunstzinnige vorming in Haar lem, viert z'n 25-jarig bestaan met een voorstelling in het Oliehuis, op het vroegere terrein van het energiebedrijf aan de Oudeweg. bert van voorden (Haarlemsche Amateur Fotografen Vereniging) eindigt als eerste in de competitie van het rayon Kennemerland van de Fotobond. 8 De Literaire Instuif viert in de Egelantier haar zilveren jubi leum. 10 Opgericht wordt de Stichting Geveltekens Vereniging Haerlem, die de strijd wil aanbinden tegen het verval van gevelstenen en -tekens. De Haarlemmer alewijn dekker, filmproducent, en marcel baudet, componist, gelauwerd op het gala van de Nederlandse audiovisuele branche. 12 Ingevolge de bezuinigingen van de gemeente Haarlem moet de vvv Zuid-Kennemerland drastisch bezuinigen, onder meer op personeel en promotie. Het voortbestaan van de bloemenmeisjes loopt gevaar. 14 Bij zijn veertigjarig jubileum in dienst van Gastronoom Grootverbruik in Almere wordt de heer g. veldhuis uit Haarlem, ook kerkelijk (reformatorisch) actief, onderschei den met de gouden medaille Oranje-Nassau, uitgereikt door wethouder van der geest. max rogmans uit Haarlem wint de eerste prijs op de Salon des Inventions te Genève. Zijn uitvinding betreft een rol stoelkussen tegen doorzitten. 15 Mevrouw J. de vries-brants wegens haar scoutingsactivi- 260

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 260