22 Het Nieuw Operette Gezelschap (nog) te Haarlem viert zijn veertigjarig bestaan in de schouwburg met een voorstelling van Eine Nacht in Venedig. Voor het eerst trekt het bloemencorso van de Bollenstreek vanuit Noordwijk naar Haarlem, waar gedurende het week einde een druk bloemenfeest gevierd wordt. 23 Enkele slooppanden aan het Kennemerplein door brand ver woest. 24 Burgemeester kamphuis van Bloemendaal krijgt het eerste exemplaar aangeboden van het boek 'Bloemendaal 40-45', samengesteld door carin van keizer-van riessen. Commissaris J. dooms geïnstalleerd als districtschef van het politiedistrict Kennemerland-Zuid. 25 j. KRUIJD (86) zeventig jaar lid van de vakbond Abva-Kabo. 26 Een contingent Canadese veteranen, oud-strijders uit de Tweede Wereldoorlog, die ter herdenking van vijftig jaar bevrijding naar Nederland overgevlogen zijn, wordt op Schiphol begroet door Haarlemse Bloemenmeisjes. De Teylers Milieuprijzen voor milieutechnologie worden toegekend aan de Samenwerkende Electriciteits Productie bedrijven (sep) en aan O2 Nederland. 27 Ruim zestig woningen in de Oude Amsterdamse Buurt wor den gesloopt. De fundatiepalen zijn verrot. Op het monument in het Reinaldapark wordt een vervolg- plaquette aangebracht met alsnog de namen van 24 tijdens de Tweede Wereldoorlog gesneuvelde Haarlemse militairen en omgekomen zeelieden op koopvaardijschepen. j.a.h. janssens uit Bloemendaal benoemd tot ridder Oranje- Nassau bij zijn afscheid als concerndirecteur van de abn- amro te Amsterdam, hij is tevens actief in het sociaal- charitatieve werk te Haarlem. 28 Uit een onderzoek blijkt dat de woonlasten in Haarlem met 15% stijgen en de stad in de top dertig (steden met meer dan 100.000 inwoners) van de negentiende naar de twaalfde plaats brengen. RON brand uit Pijnacker slaagt aan de Rijksuniversiteit te Leiden voor zijn doctoraalexamen kunstgeschiedenis met een scriptie over de Haarlemse zeeschilder cornelis CLAESZ. VAN WIERINGEN (ca. I58O-1633). 30 De kunstschilder otto b. de kat, oud-hoogleraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam en vele jaren in Haarlem woonachtig geweest, in Laren overle den. Mei De sportvereniging Geel Wit bestaat 75 jaar. Minister-president w. kok woont de 1 mei-viering in Haar lem bij. 262 1

Jaarverslagen en Jaarboeken Vereniging Haerlem | 1995 | | pagina 262